کد خبر: ۱۰۸۷۸
۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۹
در سه ماهه سوم سال جاری میلادی (تابستان امسال)، درآمد گردشگری ترکیه با ۱۳ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار رسیده است.

داده‌های موسسه آمار ترکیه نشان می‌دهد که درآمد گردشگری ترکیه در دوره ۹ ماهه اول سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۲۰ درصد رشد همراه بوده است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از یورونیوز؛ بر اساس داده‌هایی که توسط موسسه آمار ترکیه (ترک‌استات) منتشر شده است، کشور ترکیه از ماه ژانویه تا ماه سپتامبر میزبان ۴۴ میلیون و ۶۰۰ هزار گردشگر بوده که نسبت به زمان مشابه در سال گذشته ۱۳.۲ درصد رشد داشته است.

درآمد گردشگری ترکیه ۱۳ درصد افزایش یافت

در سه ماهه سوم سال جاری میلادی (تابستان امسال)، درآمد گردشگری ترکیه با ۱۳ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار رسیده است. داده‌های ترک‌استات نشان می‌دهد که حدود ۱۶.۵ درصد از درآمد گردشگری ناشی از بازدید اتباع ترک مقیم خارج از این کشور بوده است.

ترکیه تنها در تابستان امسال ۲۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بازدیدکننده داشته است، در حالی که این رقم درتابستان سال گذشته به ۲۱ میلیون نفر رسیده بود.

از این تعداد، حدود ۱۲ درصد یا ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر را شهروندان ترکیه‌ای تشکیل دادند که مقیم کشور‌های دیگر هستند و برای سفر به وطن خود رفته بودند.

در تابستان امسال، میانگین هزینه هر شب اقامت در ترکیه برای هر فرد معادل ۱۰۳ دلار بوده است، و میانگین هزینه‌کرد بازدیدکنندگان در کل مدت اقامت‌شان در ترکیه نیز معادل ۹۰۲ دلار به ازای هر نفر اندازه‌گیری شده است.

در حالی‌که هزینه‌های زندگی در ترکیه از جمله ورزش، آموزش و فرهنگ ۳۳ درصد، هزینه مسکن ۲۶ درصد و هزینه غذا و نوشیدنی ۲۴ درصد افزایش یافته است، اما با این حال هزینه‌های خدمات تور‌های مسافرتی در تابستان امسال ۱.۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر