کد خبر: ۱۰۹۳۰
۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۱
علی اکبر ولایتی هیچ تماس یا نامه و یا پیگیری از مراجع قضایی درباره پرونده شهید روح الله عجمیان نداشته است.

مشاور دفتر «علی اکبر ولایتی» در پاسخ به برخی انتقادات مطرح شده در پرونده شهید عجمیان نوشت: قوه قضاییه جمهوری اسلامی مستقل است و تحت فشار هیچ شخص و جریانی نبوده و نیست، ولایتی نیز هیچ تماس یا نامه و یا پیگیری از مراجع قضایی درباره پرونده شهید عجمیان نداشته است.

صالح اسکندری یکی از نزدیکان رسانه‌ای و مشاورین دفتر علی اکبر ولایتی مشاور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی طی یادداشتی که در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده است، ضمن بیان اطلاعات جدیدی از ماجرای وساطت در پرونده شهید عجمیان به برخی انتقادات پاسخ داد.

توضیحات مشاور علی اکبر ولایتی درباره ماجرای وساطت در پرونده شهید عجمیان

مشروح این یادداشت در ذیل از نظرتان می‌گذرد.

در ماجرای شهید عجمیان و مصاحبه تلویزیونی اخیر پدر شهید چند نکته حائز اهمیت است؛

۱- پدر شهید عجمیان مثل تمام خانواده‌های شهدا مایه فخر و مباهات ملت ایران هستند و تا دنیا دنیاست ما به این خانواده‌ها مدیون هستیم.

۲- شهدای امنیت و نیرو‌های بسیجی، انتظامی و ... که سال گذشته در اغتشاشات ضد انقلاب به درجه رفیع شهادت رسیدند به خصوص شهدای دهه شصتی، هفتادی و هشتادی از جایگاه ویژه‌ای در بین شهدای انقلاب اسلامی برخوردارند و آن اینکه در زمانه فتنه‌ها و شرارت‌ها و در هنگامه آمیخته شدن حق به باطل و کتمان حقایق با پیروی از خط روشن ولایت توانستند در این آزمون دشوار پیروز شوند. "وَلَا تَلْبِسُوا الْحَقَّ بِالْبَاطِلِ وَتَکْتُمُوا الْحَقَّ وَأَنْتُمْ تَعْلَمُونَ" بقره آیه ۴۲،

۳- ولایتی نیز یکی از با سابقه‌ترین و مجرب‌ترین مدیران جمهوری اسلامی است که مورد اعتماد امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی طی ۴۲ سال گذشته بوده است.

۴- در ماجرای وساطت دکتر ولایتی برای یک پزشک که یکی از محکومین پرونده قتل شهید عجمیان است پس از درخواست ۱۰۲ تن از روسای نظام پزشکی سراسر کشور و و طومار بیش از ۶ هزار پزشک مبنی بر بی گناهی وی و نیز پیام‌های مکرر از محافل پزشکی بین المللی مبنی بر تشدید تحریم‌ها در حوزه پزشکی و تماس‌های مکرر انجمن‌های پزشکی با ایشان طی نامه‌ای به یکی از مسئولان عالی رتبه نظام صرفا درخواست بررسی بیشتر کرده است و هیچ مکاتبه‌ای با قوه قضائیه در کار نبوده است.

۵- ولایتی به عنوان یک پزشک قدیمی معتمد جامعه پزشکی کشور است از این منظر صرفا حامل پیام بخش موثری از جامعه پزشکی سراسر کشور بوده است.

۶- شواهد بسیاری وجود دارد که منتقدین وساطت دکتر ولایتی در این ماجرا، برای هم صنفی‌های خود نامه‌های مشابهی را به قوه قضائیه نوشته اند و درخواست بررسی بیشتر کرده اند.

۷- قوه قضاییه جمهوری اسلامی مستقل است و تحت فشار هیچ شخص و جریانی نبوده و نیست. دکتر ولایتی نیز هیچ تماس یا نامه و یا پیگیری از مراجع قضایی درباره پرونده شهید عجمیان نداشته است.

۸- پدر شهید عجمیان داغدار است و به خاطر این داغ سنگین و اطلاعات غلطی که به ایشان توسط برخی افراد مغرض داده شده در برنامه تلوزیونی نکاتی را بیان کرده است.

۹- ولایتی در موضوع این گزارش به یقین رسیده اند و یقین پایه حجت شرعی است. ولایتی اهل سیاست بازی نبوده و نیست که جهت خوشایند یک جریان سیاسی و یا علیه جریان سیاسی دیگر موضعی اتخاذ کند.

۱۰- برخی از واکنش‌های رسانه‌ای قابل پذیرش بود و ناشی از تعصب و غیرت جامعه انقلابی ایران روی خانواده شهدا به عنوان نور چشم‌های ملت ایران بود. اما برخی از واکنش‌ها حکایت از نوعی تسویه حساب سیاسی با آقای ولایتی، خانواده شهدا و انقلاب داشت که از هر دو طرف غائله می‌شد این‌ها را فهمید و انگیزه‌های سیاسی پنهان آن‌ها را مورد تحلیل قرار داد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر