کد خبر: ۱۰۹۳۷
۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۸
امید به زندگی در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۱ نسبت به قبل از آن بیش از یک سال کاهش یافته است.

همه‌گیری کرونا تاثیر قابل توجهی بر سلامت روحی و جسمی بسیاری از افراد گذاشته است. طبق یک مطالعه سازمان همکاری اقتصادی و توسعه اروپا، امید به زندگی شهروندان اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۱ به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از دویچه وله؛ بر اساس گزارش "سازمان همکاری اقتصادی و توسعه اروپا" (OECD)، در پی همه‌گیری کرونا، امید به زندگی در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۱ نسبت به قبل از آن بیش از یک سال کاهش یافته است.

این سازمان اروپایی در پاریس اعلام کرد که این بالاترین کاهش برای اکثر کشور‌ها از زمان جنگ جهانی دوم بوده است. پژوهش‌ها نشان می‌دهند که امید به زندگی در سال ۲۰۲۱ کمی بیش از ۸۰ سال است.

امید به زندگی در اتحادیه اروپا کاهش یافت

دو برابر شدن شمار نوجوانانی که علائم اضطراب دارند

این گزارش می‌گوید، به ویژه کودکان و جوانان در طی دو سال همه‌گیری بیش از همه رنج برده‌اند.

در آلمان، نسبت کودکان و نوجوانان ۱۱ تا ۱۷ ساله با علائم اضطراب از ۱۵درصد قبل از همه‌گیری به ۳۰ درصد در دسامبر ۲۰۲۰ و ژانویه ۲۰۲۱ افزایش یافت.

این سازمان در گزارش خود می‌افزاید، در این بازه زمانی خدمات امداد روانی-اجتماعی به مرز‌های ظرفیت خود رسید، زیرا تقاضا برای آن افزایش بی‌سابقه‌ای یافته بود.

سرمایه‌گذاری در منابع انسانی و دیجیتالی‌سازی

پاندمی کرونا باعث شد تا ضعف‌های سیستم‌های بهداشتی اروپا بهتر هویدا شوند، به ویژه در مناطقی که سال‌ها با کمبود بودجه مواجه بودند.

بر اساس گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه اروپا، آلمان البته به طور نسبی عملکرد مطلوبی در این زمینه داشته است. با این وجود، سرمایه گذاری‌های قابل توجهی به ویژه در حوزه پرسنل و دیجیتالی کردن بخش بهداشت باید صورت گیرند. علاوه بر این، تاکنون بودجه کافی برای پیشگیری هزینه نشده است.

آلمان با بیشترین سهم از هزینه‌های سلامتی در اتحادیه اروپا

این پژوهش همچنین از افزایش هزینه‌های مراقبت‌های بهداشت و درمان در تقریباً تمام کشور‌های اتحادیه اروپا در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ خبر می‌دهد.

طبق این گزارش، در آلمان، هزینه‌های سرانه بهداشت و درمان در سال ۲۰۲۰ تقریباً پنج درصد افزایش یافت که بالاترین نرخ رشد در ده سال گذشته را رقم زده است. در سال ۲۰۲۱ هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی تقریباً سه درصد افزایش یافته است.

بر اساس این اطلاعات، سهم هزینه‌های سلامت در تولید ناخالص ملی آلمان از ۱۱،۷درصد در سال ۲۰۱۹ به ۱۲،۸درصد در سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است. این بالاترین نسبت هزینه‌های بهداشتی در میان کشور‌های اتحادیه اروپا بوده است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر