کد خبر: ۱۰۹۹۵
۰۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۹
گربه‌ها از هرآنچه با صدای بلند همراه باشد دل خوشی ندارند. به عنوان مثال استفاده از جاروبرقی به هیچ وجه برای گربه جالب نیست.

گربه‌ها یکی از مستقل‌ترین و در عین حال غیرقابل پیش‌بینی‌ترین حیوانات خانگی محسوب می‌شوند.

صاحبان گربه‌های خانگی اغلب به حیوان مورد علاقه‌شان که رفتار‌های خاص و منحصر به فرد خود را دارد بسیار دل می‌بندند.

با این حال آن‌ها ممکن است ناخواسته در طول روز کار‌هایی را در خانه انجام دهند که اسباب نارضایتی گربه‌شان را فراهم کند. در ادامه به ۱۰ مورد از کار‌هایی که پژوهش‌ها نشان داده با پرهیز از آن‌ها می‌توانید آسایش بیشتری برای گربه‌تان رقم بزنید اشاره شده است.

صدا‌های بلند

گربه‌ها از هرآنچه با صدای بلند همراه باشد دل خوشی ندارند. به عنوان مثال استفاده از جاروبرقی به هیچ وجه برای گربه جالب نیست. گربه‌ها در برابر بسیاری از صدا‌های بلند محل را ترک می‌کنند.

در مقابل گربه‌ها از محیط آرام لذت می‌برند و از هر صدایی که آرامش محیط را به هم بزند فراری هستند.

گربه‌های خانگی از چه کار‌هایی متنفر هستند؟

هر آنچه روال عادی زندگی را به هم می‌زند

تغییر روند عادی زندگی گربه‌ها که به آن عادت کرده‌اند برای‌شان بسیار آزاردهنده است. گربه‌ها به تغییر دکوراسیون اتاق و خانه واکنش نشان می‌دهند.

به این ترتیب می‌توان تصور کرد که تغییر‌های جدی‌تر در زندگی گربه‌های خانگی مانند اسباب‌کشی تا چه اندازه برای آن‌ها دشوار است.

آب

اغلب گربه‌دوستان خیلی زود در می‌یابند که گربه‌ها از آب و خیس شدن دل خوشی ندارند.

استحمام گربه‌ها در خانه به هیچ وجه برای آن‌ها دلپذیر نیست. این در حالی است که آن‌ها به تنهایی قادر هستند که خود را تمیز نگه دارند.

از سوی دیگر گربه‌ها به عنوان حیوانی شناخته می‌شوند که آب زیادی نمی‌نوشند.

ظرف آب گربه‌های خانگی را باید مرتب تمیز کرد و آب آن را هم عوض کرد. گربه‌ها به تمیزی ظرف و تازه بودن آب اهمیت می‌دهند.

گربه‌های خانگی از چه کار‌هایی متنفر هستند؟

زل زدن

صاحبان گربه باید مراقب باشند که برای مدتی طولانی به آن‌ها و به ویژه چشمان‌شان زل نزنند. زل زدن طولانی مدت به گربه‌ها آرامش آن‌ها را به هم می‌زند و حتی می‌تواند آن‌ها را بترساند.

نباید فراموش کرد که گربه‌ها روحیه شکارچی دارند و زل زدن به آن‌ها باعث می‌شود تصور کنند که شما قصد دارید آن‌ها را به چالش بکشید تا از خود دفاع کنند.

نادیده گرفته شدن

صاحبان گربه‌های خانگی حتما تجربه این را که گربه شان هنگام کار با لپ‌تاپ یا تماشای فیلم سراغ‌شان بیاید دارند.

گربه‌ها دوست دارند که در مرکز توجه باشند و اگر احساس کنند که به آن‌ها بی‌توجهی می‌شود برای کسب توجه و ابراز ناخرسندی از وضع موجود دست به کار می‌شوند.

بیدار کردن

گربه‌ها مانند انسان‌ها از اینکه به زور و به طور ناگهانی از خواب بیدار شوند دل‌خوشی ندارند.

البته برای صاحبان گربه‌ها کار کمی سخت است، چون این حیوانات خانگی ممکن است تا روزی ۱۸ ساعت بخوابند.

در هر صورت به صاحبان گربه‌های خانگی توصیه می‌شود که آن‌ها را از خواب بیدار نکنند چراکه گربه‌ها هم مانند انسان‌ها ممکن است در صورت کم‌خوابی تمام روز بدخلق باشند.

گربه‌های خانگی از چه کار‌هایی متنفر هستند؟

حمل و نقل

همانطور که پیش از این اشاره شد گربه‌ها به ویژه گربه‌هایی که ساکن آپارتمان هستند علاقه‌ای به تغییر محیط زندگی خود ندارند. به همین دلیل آن‌ها از حضور در وسایل حمل و نقل شخصی و عمومی آزار می‌بینند.

گربه‌ها هنگام سفر‌های درون‌شهری و بیرون‌شهری با خودرو یا قطار به دلیل اینکه از عادت‌های معمول و محیط آشنای خود دور شده‌اند بی‌تاب می‌شوند.

مواجهه با در بسته

گربه‌ها اگر با در بسته روبرو می‌شوند اغلب یا سر و صدا راه می‌اندازند و یا با پنجه کشیدن روی در مراتب ناخرسندی خود را نشان می‌دهند.

گربه‌ها حیواناتی مستقل هستند که آزادی در رفت و آمد برایشان اهمیت دارد. به همین دلیل هرآنچه مانند در بسته مانعی در رفت و آمد آزاد آن‌ها ایجاد کند اعصاب‌شان را خرد می‌کند.

ناز و نوازش نابجا

گربه‌ها ممکن است به طور کلی به ناز و نوازش علاقه داشته باشند، اما به طور کلی از اینکه کسی به دُم آن‌ها کار داشته باشد و از دُم، آن‌ها را به سمتی بکشاند متنفر هستند.

نوازش شکم آن‌ها هم اغلب به دلیل اینکه این منطقه برای‌شان حساس است چندان باب میل آن‌ها نیست هرچند استثناء هم وجود دارد.

صاحبان گربه برای ناز و نوازش حیوان مورد علاقه خود بهتر است سراغ سر، گوش‌ها و زیرچانه‌ها بروند.

بو‌های شدید

حس بویایی گربه‌ها قوی است و به همین دلیل آن‌ها از بو‌های شدید مانند بوی سرکه یا بوی پیاز فراری هستند.

گربه‌های خانگی به طور کلی از بو‌های آشپزخانه و آشپزی آزار می‌بیندد. آن‌ها به بوی عطرمایه یا اسانس روغنی نیز علاقه ندارند. به همین دلیل اگر گربه‌تان پس از استفاده از عطر و ادکلن از شما فراری شد تعجب نکنید.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر