کد خبر: ۱۵۶۴
۲۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۹
نیروگاه شهید منتظری اصفهان، نیروگاه بندعباس و نیروگاه جهرم از مدار تولید خارج شدند.

سخنگوی صنعت برق گفت: چندواحد نیروگاهی تولید برق به دلیل نفص فنی از مدارخارج شده اند که تلاش می‌شود تا پایان امشب مجدد وارد مدار شوند.

به گزارش اکوپل نیوز، " مصطفی رجبی مشهدی" روز پنجشنبه در گفت و گویی افزود: با خارج شدن این نیروگاه‌ها میزان تولید برق نسبت به روز گذشته کاهش یافته است.

وی این واحد‌ها را در نیروگاه شهید منتظری اصفهان، نیروگاه بندعباس و نیروگاه جهرم اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: تلاش می‌شود تا آخر امشب در مدار قرار گیرند.

چند نیروگاه کشور به دلیل نفنی از مدار خارج شدند

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران ادامه داد: امروز نیز روز گرمی است و میزان نیاز برق کشور بسیار زیاد است گرچه نسبت به روز گذشته ۵۰۰ مگاوات کاهش دارد.

رجبی مشهدی بر لزوم کاهش مصرف و مدیریت آن به خصوص در ساعت اوج مصرف ۱۲ تا ۱۸ و ۲۰ تا ۲۳ تاکید کرد.

وی گفت: اکنون در سطح کشور خاموشی پراکنده طبق جدول‌های برنامه ریزی شده داریم که رعایت مدیریت مصرف کمک خواهد کرد میزان آن کاهش یابد.

سخنگوی صنعت برق افزود: خاموش کردن حتی یک لامپ اضافه و نیز تنظیم دمای کولر گازی روی ۲۶ درجه و استفاده از دورکند کولر آبی نقش مهمی در تامین برق و رفع خاموشی دارد.

چند نیروگاه کشور به دلیل نفنی از مدار خارج شدند

رجبی مشهدی ادامه داد: روز شنبه نیز روز گرمی است که به طور قطع همکاری مردم در این روز از اهمیت بالایی در تامین برق همه مسترکان برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: با کاهش دما از روز یکشنبه آینده و کاهش مصرف برق محدودیت‌ها نیز برطرف خواهد شد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر