کد خبر: ۱۶۰۸
۲۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۱
دو تن از اعضای دموکرات و جمهوری خواه کنگره آمریکا طرحی را آماده کرده‌اند تا از زورگویی گوگل و اپل از طریق اعمال شرایط دلخواه خود به توسعه‌دهندگان برنامه‌ها و کاربران اپ استورها جلوگیری کنند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از رویترز، اپل و گوگل از استقبال کاربران فروشگاه‌های آنلاین برنامه‌های خود موسوم به اپ استور برای بارگذاری و نصب برنامه بر روی گوشی‌ها سوءاستفاده کرده و قوانین زورگویانه‌ای را به توسعه دهندگان و برنامه نویسان تحمیل می‌کنند.

اپ استور

کاربران آمریکایی در سال گذشته میلادی نزدیک به ۳۳ میلیارد دلار را صرف استفاده و خرید اپلیکیشن از اپ استور‌های تلفن همراه کردند و ۱۳.۴ میلیارد اپلیکیشن را بارگذاری کردند.

اپل اپ استور خود را موتور رشد اقتصادی آمریکا توصیف کرده و مدعی شده این فروشگاه آنلاین از ۲.۱ میلیون فرصت شغلی در تمام ایالات آمریکا پشتیبانی می‌کند.

بر اساس طرح مذکور که در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا آماده شده و قانون بازار‌های اپلیکیشن‌های آزاد نام دارد، اپل و گوگل و سایر مالکان اپ استور‌های پرطرفدار نمی‌تواند توسعه دهندگان ثالث را مجبور به استفاده از سیستم‌های پرداخت خود کنند.

پیش از این شرکت بازی ساز اپیک گیمز به علت ابداع یک روش پرداخت درون برنامه‌های مستقل از اپ استور اپل وارد چالش و درگیری حقوقی دامنه داری با این شرکت شد.

انتظار می‌رود رسیدگی به این طرح ظرف هفته‌های آتی انجام شود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر