کد خبر: ۲۵۵۰
۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۸
مهدی افضلی، مجتبی عبداللهی، محمد مومنی و مصطفی آجورلو به عنوان اعضای جدید هیات مدیره باشگاه استقلال معرفی شدند.

مهدی افضلی، مجتبی عبداللهی، محمد مومنی و مصطفی آجورلو به عنوان اعضای جدید هیات مدیره استقلال معرفی شدند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایسنا، پس از کش و قوس‌های فراوان در کادر مدیریت باشگاه استقلال، وزارت ورزش و جوانان با استعفای احمد مددی مدیرعامل سابق این باشگاه موافقت کرد و پس از آن اعضای جدید هیات مدیره به نام‌های مهدی افضلی، مجتبی عبداللهی، محمد مومنی و مصطفی آجورلو معرفی شدند. آجورلو نیز به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه استقلال انتخاب شده است.

از کادر قبلی مدیریت باشگاه استقلال، تنها پرویز مظلومی در هیات مدیره باشگاه استقلال باقی ماند و اصغر ملکیان و احمد مددی از هیات مدیره استقلال خارج شدند.

با اعضای جدید هیات مدیره باشگاه استقلال آشنا شوید

در این بین، از میان اعضای جدید هیات مدیره استقلال مهدی افضلی و مجتبی عبداللهی سابقه چندانی در ورزش ایران ندارند و محمد مومنی و مصطفی آجورلو پیشینه قابل توجهی در ورزش ایران و مدیریت ورزشی دارند.

در این گزارش می‌خواهیم به سوابق هر یک از اعضای جدید هیات مدیره باشگاه استقلال بپردازیم.

مجتبی عبداللهی

عبداللهی بیشتر عمر مدیریتی خود را در شهرداری تهران گذرانده است. یکی از سوابق مهم مدیریتی او معاونت اجتماعی شهرداری و معاونت خدمات شهرداری است. او همچنین مدیریت کل پشتیبانی، شهردار مناطق ۲۰ و ۷ و مدیریت اداره کل اوقاف استان تهران را برعهده داشته است.

او چندی پیش، قبل از حضور زاکانی به عنوان شهردار جدید تهران از گزینه‌های احتمالی تصدی این جایگاه بود.

مهدی افضلی

افضلی یک چهره فرهنگی دارد و بیشتر عمر مدیریتی خود در عرصه مدیریت فرهنگ و هنر کشور گذرانده است. او سابقه قابل توجهی در مدیریت موسسه توسعه هنر‌های معاصر و همچنین مدیریت بنیاد رودکی در کارنامه خود دارد.

محمد مومنی

مومنی که یکی از پیشکسوت‌های قدیمی و محبوب باشگاه استقلال است، سابقه قابل توجهی در این باشگاه دارد. مومنی در دوران بازیگری خود، ۲ فصل در جمع آبی‌پوشان حضور داشت و پس از آن لژیونر شد.

هواداران استقلال به او لقب «مومنی کانتونا» را داده بودند. او همچنین در یک دوره مدیریت آکادمی باشگاه استقلال را بر عهده داشته است و دارای مدرک فوق‌لیسانس تربیت بدنی و استاد دانشگاه تربیت بدنی شهرک غرب تهران بوده است.

مصطفی آجورلو

آجورلو ورزشی‌ترین چهره مدیریتی هیات مدیره باشگاه استقلال است. او سابقه مدیرعاملی باشگاه‌های تراکتور، پاس و استیل‌آذین را در کارنامه خود دارد و در مجموع حضور خود در این ۳ باشگاه افتخارات قابل توجهی در حضور آجرلو به دست آمده است که اکثر این افتخارات در باشگاه پاس تهران بوده است.

آجورلو در دوره حضور خود در باشگاه پاس، در سال ۸۲ قهرمانی درلیگ برتر فوتبال ایران به دست آورده است و همچنین در سال‌های ۸۱ و ۸۴ به عنوان نائب قهرمانی دست پیدا کرده است. پاس در دوره مدیریتی آجرلو همچنین در سال ۸۴ به یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد.

او در سال ۹۵ کاندیدا ریاست فدراسیون فوتبال بود، اما در نهایت در آن سال مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال انتخاب شد.

در رزومه‌ای که آجورلو برای فدراسیون فوتبال در سال ۹۵ فرستاده بود، مدرک مربیگری فوتبال درجه یک دیده می‌شود. او همچنین دارای مدرک دکترای مدیریت از دانشگاه امام حسین (ع) است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر