کد خبر: ۲۷۱۷
۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۶
با آغاز فعالیت طولانی‌ترین کابل برق زیردریایی جهان که شبکه برق کشور‌های نروژ و انگلیس را به هم متصل می‌کند، نیروی تجدیدپذیر تولید شده در نروژ برق خانه‌های انگلیسی را تامین خواهد کرد.

یک کابل برق زیردریایی به طول ۴۵۰ مایل (۷۲۴ کیلومتر) که انگلیس و نروژ را به یکدیگر متصل می‌کند، فعالیت تجاری را آغاز کرد و به این دو کشور اجازه داد انرژی تجدیدپذیر را مبادله کنند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایسنا، با آغاز فعالیت طولانی‌ترین کابل برق زیردریایی جهان که شبکه برق کشور‌های نروژ و انگلیس را به هم متصل می‌کند، نیروی تجدیدپذیر تولید شده در نروژ برق خانه‌های انگلیسی را تامین خواهد کرد.

این کابل همچنین اجازه می‌دهد نیروی بادی فراوان زمانی که توربین‌های بادی میزان بالایی برق در شرایط بادی تولید می‌کنند، اما تقاضای داخلی اندکی وجود دارد، به نروژ صادر شده و برق خانه‌های این کشور را تامین کند.

طولانی‌ترین کابل برق زیردریایی جهان آغاز به کار کرد

این به معنای آن است که شبکه نیروی نروژ می‌تواند آب مورد نیاز کارخانه‌های برق آبی را در ذخایر آبی وسیع این کشور برای استفاده در زمان دیگری نگه دارد.

لینک دریای شمال به ارزش ۱.۴ میلیارد پوند سرمایه گذاری مشترکی بین شبکه ملی برق انگلیس و اپراتور سیستم نروژی استات نت بوده و به کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی برای تولید نیرو در انگلیس کمک می‌کند.

شبکه ملی نیروی انگلیس اعلام کرد این پروژه مانع انتشار ۲۳ میلیون تن کربن تا سال ۲۰۳۰ می‌شود.

کابل‌های پهن شش اینچی فعالیتشان را با حداکثر ظرفیت ۷۰۰ مگاوات آغاز می‌کنند و به تدریج ظرفیت کامل این لینک را در مدت سه ماه به ۱۴۰۰ مگاوات افزایش می‌دهند. فعالیت این پروژه در ظرفیت کامل، برق پاک برای تامین نیاز ۱.۴ میلیون خانه انگلیسی فراهم خواهد کرد.

طولانی‌ترین کابل برق زیردریایی جهان آغاز به کار کرد

بر اساس گزارش اویل پرایس، گِرِگ هندز، وزیر انرژی، رشد پاک و تغییرات اقلیمی انگلیس گفت: همچنان که آماده میزبانی نشست کاپ ۲۶ سازمان ملل متحد می‌شویم این شراکت پیشگام در وهله نخست نشان می‌دهد همکاری بین المللی تا چه حد در کمک به رسیدن به اهداف کربن خنثی و فراهم کردن انرژی تجدیدپذیر برای میلیون‌ها خانه انگلیسی اهمیت خواهد داشت.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر