کد خبر: ۳۳۴۶
۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۰
تصمیمات این سازمان که متاثر از پیشنهادات و مطالبات باشگاه‌ها بر اساس درخواست‌های کتبی و رسمی است و در سیر قانونی پیگیری و اتخاذ می‌گردد.

سازمان لیگ فوتبال ایران به بیانیه باشگاه استقلال و مدیرعامل این باشگاه درباره قرارداد با کارگزار، پاسخ داد.

به گزارش اکوپل نیوز، سازمان لیگ فوتبال ایران به بیانیه باشگاه استقلال درباره قانون بودن قرارداد این باشگاه با کارگزار جدید، خطاب به استقلال و مصطفی آجورلو، مدیرعامل باشگاه پاسخ داد که به این شرح است:

ضمن درخواست توجه آن برادر بزرگوار و همکاران گرامی به رعایت قانون و قانون مداری، همچنین توصیه برادرانه به پرهیز از رفتار‌های دور از تعامل، فرا قانونی و تشنج آمیز که زیبنده یک باشگاه پر طرفدار و پر افتخار نیست موارد ذیل جهت اطلاع تقدیم می‌شود.

پاسخ سازمان لیگ فوتبال ایران به بیانیه باشگاه استقلال

ذیل اساسنامه فدراسیون فوتبال ج. ا. ایران، سازمان لیگ به عنوان عالی‌ترین نهاد سیاست گذار و برگزار کننده مسابقات باشگاهی فوتبال ایران در چارچوب مصوبات مجمع عمومی و هیات رییسه خود برای فوتبال (لیگ برتر و لیگ‌های دیگر مانند، لیگ دسته اول، دسته دوم دسته سوم، بانوان، فوتبال ساحلی و رده‌های مختلف تیم‌های پایه) می‌باشد.

بدیهی است تصمیمات این سازمان که متاثر از پیشنهادات و مطالبات باشگاه‌ها بر اساس درخواست‌های کتبی و رسمی است و در سیر قانونی پیگیری و اتخاذ می‌گردد و بر طبق آیین نامه مصوب رعایت آن‌ها برای همه باشگاه‌ها لازم الاجراست.

طبق ماده ۴ آیین نامه سازمان لیگ، تبلیغات و دریافت حمایت‌های مالی، این سازمان مجاز به عقد قرارداد‌های تجاری است؛ متقابلا پایبندی به تعهدات این قرارداد‌ها از سوی باشگاه‌ها لازم الاجراست و آیین نامه مذکور به صراحت تاکید می‌کند، تبلیغات در استادیوم‌های مسابقات لیگ متعلق کلیه باشگاه‌ها و مجری آن سازمان لیگ فوتبال ایران است، عواید آن نیز طبق همان آیین نامه و مصوبات سازمان لیگ به باشگاه‌ها پرداخت می‌شود.

طبق آیین نامه مصوب باشگاه‌ها و سازمان لیگ، واگذاری بخشی از تبلیغات محیطی ورزشی محل برگزاری مسابقات لیگ به شرکت‌های کارگزار تبلیغاتی غیر قانونی است و باشگاه استقلال به تنهایی امکان واگذاری تبلیغات را بدون مصوبه مجمع عمومی و هیات رئیسه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال نخواهد داشت بدیهی است در صورت نیاز به تغییر رویه فعلی التزام به طی فرآیند قانونی و دریافت مصوبه از سازمان لیگ طبق ضوابط فوق الذکر ضروری است.

در کشور عزیز ما با توجه به اینکه بر اساس سیاست‌های مدیریت صدا و سیما پخش زنده سراسری فوتبال در شبکه سوم سیما اختصاص به دو باشگاه پرطرفدار دارد و سایر مسابقات نیز در شبکه ورزش و شبکه‌های استانی پخش می‌شود لذا درآمد حاصله متعلق به همه باشگاه هاست و هیچ باشگاهی به تنهایی نمی‌تواند آن را کسب کند.

این سازمان در چند سال گذشته در راستای رعایت حقوق باشگاه‌های عضو، هیچ قراردادای را با بدون اخد ضمانت نامه و رعایت تشریفات قانونی منعقد ننموده است و همواره این توصیه را به همه باشگاه‌های عضو بعنوان ذی‌نفعان خود دارد.

در پایان اعلام می‌کنیم سازمان لیگ فوتبال ایران انجام رفتار‌های هیجانی و فراقانونی را به صلاح منافع و مصالح فوتبال کشور ندانسته و علاقمند است تعاملات سازنده‌ای با همه باشگاه‌های فوتبال کشور در راستای تقویت همگرایی در برگزاری لیگ فوتبال کشور داشته باشد، بدیهی است هر پیشنهاد تغییری در برنامه‌های خود از طریق رعایت مفاد و مسیر قانونی داشته و از هر طرح سازنده‌ای در این راستا با رعایت موارد قانونی فوق الذکر استقبال خواهیم کرد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر