کد خبر: ۳۳۹۴
۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹
اسکی‌بازان ایران که قرار بود در کمپ تمرینی اتریش تا المپیک زمستانی تمرین کنند به علت تزریق واکسن سینوفارم اردویشان لغو شد.

اسکی‌بازان کشورمان به علت تزریق واکسن سینوفارم و محدودیت‌های مالی امکان حضور در کمپ تمرینی اتریش را از دست دادند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از صدا و سیما، اسکی‌بازان ایران که قرار بود در کمپ تمرینی اتریش تا المپیک زمستانی تمرین کنند به علت تزریق واکسن سینوفارم اردویشان لغو شد.

براساس قوانین، واکسن‌های فایزر، مدرنا، جانسون اند جانسون، آسترازنکا، سینوفارم و سینواک مورد تایید هستند و ورزشکاران باید هر دو دز را تزریق کرده باشند، اما کسانی که واکسن سینوفارم و سینواک را تزریق کرده‌اند، نمی‌توانند در اماکن عمومی نظیر هتل و رستوران حاضر شوند.

لغو اردوی اسکی‌بازان ایران به علت تزریق واکسن سینوفارم

اکثر ورزشکاران ایران واکسن سینوفارم تزریق کرده‌اند، که حضور در این کمپ را از دست دادند. البته چند نفر هم دز اول آسترازنکا را تزریق کرده‌اند، در حالی که شرط حضور در کمپ تزریق هر دو دز است.

مسئله دیگر به بحث منابع مالی برمی‌گردد، فدراسیون اسکی برای چند ورزشکار از طرف کمیته بین‌المللی المپیک پول دریافت می‌کند تا صرف برنامه‌های آماده‌سازی آن‌ها کند، اما به بقیه ورزشکاران اعلام کرده بود هر کسی تمایل به شرکت در این کمپ دارد باید مبلغ هزار و ۱۰۰ یورو را به حساب فدراسیون واریز کنند تا برایش ویزا تهیه شود.

در شرایط فعلی ارز، تهیه چنین مبلغی برای بسیاری از ورزشکاران سخت است و فدراسیون باید از طریق حامیان مالی در تهیه هزینه‌ها همکاری می‌کرد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر