کد خبر: ۳۷۴۷
۲۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۸
رییس جمهوری به تصویب قانون حمایت از خانواده در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: دولت حتما این قانون جدید را اجرا خواهد کرد.

رییس جمهوری توزیع عادلانه منابع آب موجود و استخراج از منابع آب ژرف را دو راهکار برای کاهش مشکلات کم‌آبی در کوتاه مدت عنوان کرد و گفت: دولت یکی از مهم‌ترین مسوولیت‌های خود را کاهش و رفع دغدغه مردم در زمینه کم‌آبی می‌داند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت‌ الله سید ابراهیم رییسی صبح امروز در ادامه نشست با مجامع استانی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دیدار نمایندگان استان‌های اصفهان، سمنان و قم، گفت: مهم‌ترین مساله‌ای که در این دیدار مطرح شد ابراز نگرانی نسبت به کمبود آب بود که دولت در دو سطح کوتاه مدت و بلندمدت اقدامات و برنامه‌هایی برای رفع آن تدارک دیده است.

طرح عملیاتی و علمی احیای زاینده رود تهیه شود

وی اظهار داشت: به رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری ماموریت دادم مطالعات علمی در زمینه احیای زاینده رود را آغاز کند. کمیته و کارگروه فعالی برای رسیدگی به این مساله تشکیل خواهد شد تا احیای زاینده‌رود و رفع مشکلات مانند فرونشست زمین در مناطق مرکزی کشور به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفته و یک طرح علمی و عملیاتی برای رفع آن تهیه شود.

دولت حتما قانون حمایت از خانواده را اجرا می‌کند

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه هرگونه توسعه در کشور فرع بر حفظ محیط زیست خواهد بود، تصریح کرد: موضوع آلایندگی حتما باید مورد رسیدگی دقیق قرار گیرد.

رییسی با بیان اینکه نظام پیچیده اداری کشور باعث ایجاد تردید در سرمایه‌گذاران می‌شود، تاکید کرد: بهترین راهکار برای رفع موانع کسب و کار این است که مشکلات به شکل مصداقی مطرح شده و برطرف شوند.

وی تصریح کرد: برای تسهیل راه‌اندازی کسب و کار به اندازه کافی قانون وجود دارد و مشکل عدم اجرای قوانین است.

دولت حتما قانون حمایت از خانواده را اجرا می‌کند

رییس جمهوری به تصویب قانون حمایت از خانواده در مجلس شورای اسلامی اشاره و اضافه کرد: دولت حتما این قانون جدید را اجرا خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش نگاه حاکم بر تنظیم بودجه سال ۱۴۰۱ را اصلاح ساختار و نظام بودجه‌ریزی کشور با هدف اجرای عدالت و مبتنی بر سند آمایش سرزمینی کشور و فارغ از چانه‌زنی برای تخصیص بودجه عنوان کرد.

رییسی با بیان اینکه شرایط کشور حساس، اما رو به بهبود است، تصریح کرد: دشمن اقرار می‌کند که با وجود این مجلس و دولت در پیشبرد اهداف خود ناکام مانده است و با هماهنگی و هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف می‌توانیم بر همه مشکلات غلبه کنیم.

باید در ماه‌های باقیمانده از افزایش هزینه‌ها جلوگیری شود

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: همه باید تلاش کنیم در ماه‌های باقیمانده از سال ۱۴۰۰ از افزایش هزینه‌ها جلوگیری شود. بودجه سال ۱۴۰۱ به شکلی در حال تنظیم است که کسری بودجه نداشته باشیم تا تورم مهار شده و در نتیجه فشار‌های اقتصادی کاهش یابد.

وی تأکید کرد: رنج مردم، رنج ماست و بنده هیچ شبی را فارغ از دغدغه گزارش‌هایی که در طول روز دریافت می‌کنم، نگذرانده‌ام.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر