کد خبر: ۳۸۱۵
۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲
در آیین اختتامیه نخستین جشنواره بازی‌ های ویدئویی واقعیت مجازی و افزوده از ۳ بازی ویدئویی برتر واقعیت مجازی یا افزوده با اهدای جوایز نقدی تقدیر می‌شود.

نخستین جشنواره بازی‌های ویدئویی واقعیت مجازی و افزوده (AR/VR) که با همکاری شرکت همراه اول و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار می‌شود، روز ۲۵ آبان‌ ماه و در آیین اختتامیه جشنواره، منتخبان خود را معرفی می‌کند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از روابط‌ عمومی بنیاد ملی بازی‌ های رایانه‌ ای، سید صادق پژمان مدیرعامل بنیاد با اشاره به اینکه نخستین جشنواره بازی‌های ویدئویی واقعیت مجازی و افزوده به دنبال امضای تفاهم‌نامه همکاری میان این دو مجموعه از ۱۵ شهریورماه با انتشار فراخوان کار خود را آغاز کرد، گفت: حمایت کامل از ظرفیت‌های موجود در صنعت بازی‌های ویدئویی کشور با رویکرد تقویت تولیدات داخلی و برگزاری جشنواره‌های ملی، منطقه‌ای و جهانی به‌ منظور ایجاد زمینه رقابت، میان دست‌اندرکاران فعال در صنعت سرگرمی و بازی از جمله اهداف بنیاد ملی بازی‌ های رایانه‌ ای برای رشد کمی و کیفی این صنعت است.

برترین‌های جشنواره بازی‌ های ویدئویی واقعیت مجازی و افزوده معرفی می‌شوند

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌ های رایانه‌ ای تصریح کرد: در نخستین جشنواره بازی‌های ویدئویی واقعیت مجازی و افزوده تمام بازی‌سازانی‌که بازی‌هایی در این حوزه تولید کرده و توسعه داده‌اند، بدون در نظر گرفتن سال انتشار بازی امکان شرکت در این جشنواره را داشتند.

پژمان افزود: با پایان مهلت ارسال اثر به این جشنواره در مجموع تعداد ۶۰ اثر برای ۲ بخش واقعیت مجازی و واقعیت افزوده به دبیرخانه این رویداد فرستاده شد که در نهایت ۲۰ اثر به فرایند نهایی این جشنواره راه یافتند.

از مجموع ۲۰ اثر راه‌یافته به مرحله داوری جشنواره تعداد ۱۰ اثر در حوزه بازی‌های واقعیت افزوده و ۱۰ اثر نیز در زمینه بازی‌های واقعیت مجازی است؛ همچنین در میان این آثار ۱۱ اثر برای پلتفرم موبایل و ۹ اثر برای پلتفرم pc است.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌ های رایانه‌ ای گفت: در آیین اختتامیه این رویداد از ۳ بازی ویدئویی برتر واقعیت مجازی یا افزوده که بیشترین امتیاز را از بخش داوری دریافت کرده‌اند با اهدای جوایز نقدی تقدیر می‌شود.

همچنین در این مراسم از ۵ بازی برتر در زمینه‌های خاص نیز تقدیر خواهد شد.

بنا به گفته پژمان، این جشنواره به بازی رتبه اول، مبلغ ۷۰ میلیون تومان، بازی رتبه دوم، ۵۰ میلیون تومان و بازی رتبه سوم، ۳۰ میلیون تومان جایزه اهدا می‌کند.

گفتنی است آیین اختتامیه این رویداد از ساعت ۱۴ روز ۲۵ آبان‌ ماه در مرکز همایش‌های برج میلاد با حضور مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌ های رایانه‌ ای، مدیرعامل شرکت همراه اول و منتخبان جشنواره برگزار می‌شود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر