کد خبر: ۳۹۲۰
۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
خبرنگاران عزیز حتما گزارشاتی را که آقایان وزرا در جلسه دادند ثبت و ضبط کنند و پیگیری هم انجام دهند.

رئیس جمهور شامگاه پنجشنبه در پایان سفر به استان زنجان در نشستی خبری نتایج و دستاورد‌های سفر یک روزه خود به استان را تشریح کرد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌ رسانی دولت، آیت‌ الله سید ابراهیم رئیسی با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات این استان را در سفر خود به عنوان رئیس قوه قضائیه نیز پیگیری کرده است، گفت: مساله کیک‌ها و پسماند روی را با توجه به اینکه دغدغه مردم زنجان بود و در این زمینه مشکل داشتند، در سفر سال ۹۸ بررسی کردم که مقرر شد سه اقدام مهار کردن پسماندها، جایابی و تعیین تکلیف مالکیت این پسماند‌ها انجام شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه اگر تعیین تکلیف پسماند‌ها انجام نشود همچنان مردم از این موضوع رنج می‌برند، افزود: موضوع اعتراض اهالی روستایی که محل دپوی پسماند‌ها آنجا است نیز باید مورد بررسی قرار گیرد.

رسانه‌ها به شکل منظم و مستمر پیگیر نتایج اجرای مصوبات سفر‌های استانی باشند

رئیسی با تشکر از اقدامات انجام شده برای تعیین تکلیف مالکیت این پسماند‌ها اظهار داشت: این سه اقدام عملی شد، اما حتما باید در اسرع وقت اقدامات لازم برای تبدیل این پسماند‌ها به ثروت برای مردم انجام شود. تصمیات لازم در این زمینه اتخاذ شده و مقرر شده وزارت صمت و استاندار این موضوع را دنبال کنند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه هر گونه توسعه یافتگی فرع بر حفظ محیط زیست و حفظ جان مردم است، تصریح کرد: صیانت از جان مردم بسیار مهم است. بعضی از گزارشاتی که داریم حاکی از این است که نسبت به این موضوع بی توجهی یا کم توجهی شده است. ما توسعه یافتگی را می‌خواهیم و صنایع ضروری حتما باید فعال باشد، اما مساله اول ما حفظ محیط زیست و حفظ جان انسان‌ها است.

آیت‌ الله رئیسی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اعتراض مردم به شرکت‌های تعاونی مسکن و نیز تاخیر ۱۵ ساله در راه‌اندازی پتروشیمی زنجان گفت: بنده امروز دو جا در مسیر وقتی با اجتماع مردم مواجه شدم در جمع آن‌ها توقف کردم و انتقادات آن‌ها را شنیدم. مسائلی که گفتید جزء همین موارد است که پیگیری خواهد شد و در صورتی که به نقطه روشنی رسیدیم حتما مردم را در جریان می‌گذاریم.

رئیس جمهور با اشاره به توضیحات خود در جلسه شورای اداری درباره تغییر در شکل برگزاری جلسات این شورا خاطرنشان کرد: نکاتی که به آن‌ها اشاره کردید جزو مواردی بود که مردم به من منتقل کردند. آنجا در جمع مردم حاضر شدم و گفتم این نکته‌ای که مطرح کردید پیگیری می‌شود و آقای استاندار پاسخ آن را به صورت روشن به مردم عزیز در استان زنجان ارائه خواهند کرد.

رئیسی اضافه کرد: خبرنگاران عزیز حتما گزارشاتی را که آقایان وزرا در جلسه دادند ثبت و ضبط کنند و پیگیری هم انجام دهند.

یکی از بخش‌هایی که باید مصوبات سفر و اظهارات وزرا را پیگیری کند خود اصحاب رسانه هستند. به عنوان مثال امروز مطرح شد که نهضت ملی ساخت مسکن در این سفر آغاز شد و شما باید پیگیر نتایج آن باشید.

رئیس جمهور با بیان اینکه اگر پروژه‌های نیمه تمام تکمیل نشود، خسارات زیادی به دنبال دارد، اظهار داشت: اساسا یکی از مسائل اصلی دولت سیزدهم مساله پروژه‌های نیمه تمام است. البته نه همه پروژه‌های نیمه تمام بلکه آن دسته که اولویت دارند.

آیت‌ الله رئیسی با تشریح روند بررسی و تصمیم‌گیری درباره مصوبات سفر‌های استانی گفت: پس از جلسات متعدد با حضور مسئولان دولت و مسئولان استانی در حوزه معاونت اجرایی ریاست جمهوری، نشستی با حضور وزرا به ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل می‌شود و این مصوبات تبدیل به اسناد قطعی می‌شود که به امضای معاون اول و وزرای مربوطه و کسانی که می‌خواهند این مصوبات را دنبال کنند می‌رسد.

پس از انجام سفر نیز اجرای این مصوبات از سوی استاندار دنبال شده و گزارش اجرای آن‌ها به شکل منظم به مردم ارائه خواهد شد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر