کد خبر: ۳۹۳۰
۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۵
وزارت دفاع آمادگی دارد تکنولوژی و فناوری تولید صنعتی ساختمان را در اختیار نهاد‌ها و سازمان‌های مسئول کشوری قرار دهد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، توسعه صنعتی‌سازی ساختمان را یکی از روش‌های موثر و تسهیل کننده حل مشکل مسکن در کشور عنوان کرد و گفت: وزارت دفاع آمادگی دارد تکنولوژی و فناوری تولید صنعتی ساختمان را در اختیار نهاد‌ها و سازمان‌های مسئول کشوری قرار دهد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، امیر سرتیپ محمدرضا قرایی آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در حاشیه بازدید وزیر راه و شهرسازی از کارخانه صنعتی ساختمان این وزارتخانه، با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط وزارت دفاع در حوزه صنعت ساختمان گفت: هدف اجرای این طرح تولید ساختمان‌های پیش ساخته فلزی به روش نوین است که به منظور تسریع در تحقق اهداف مزبور قرارگاهی تحت عنوان «قرارگاه ساخت» در وزارت دفاع تشکیل شده تا با ایجاد ظرفیت‌های لازم مسیر پیشرفت فرایند صنعتی‌سازی ساختمان را دنبال کند.

وی اظهار کرد: در این روش عمر ساختمان از ۲۵ تا ۳۰ سال به متوسط ۱۰۰ سال افزایش می‌یابد. همچنین ضمن افزایش مقاومت ساختمان در زلزله‌های با ریشتر بالا، سرعت ساخت ساختمان نیز که هم اکنون به طور متوسط ۳۶ ماه است به شش ماه کاهش می‌یابد.

وزیر دفاع: آماده‌ایم تکنولوژی تولید صنعتی ساختمان را در اختیار سازمان‌های دیگر قرار دهیم

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح خاطرنشان کرد: بنابراین اتخاذ سیاست توسعه صنعتی‌سازی ساختمان یکی از روش‌های موثر و تسهیل کننده حل مشکل مسکن در کشور خواهد بود.

سرتیپ آشتیانی با بیان اینکه وزارت دفاع قرار نیست به یک انبوه ساز تبدیل شود، اظهار داشت: هدف ما تامین نیاز‌های نیرو‌های مسلح وحل مشکلات مردم در این حوزه است؛ لذا وزارت دفاع آمادگی دارد تکنولوژی و فناوری تولید صنعتی ساختمان را در اختیار نهاد‌ها و سازمان‌های مسئول کشوری قرار دهد.

وی یادآور شد: ما این توانمندی را داریم با هر ظرفیتی که مورد تقاضا باشد این کارخانه را در هر جایی احداث کنیم؛ تکنولوژی و ماشین آلات مورد نیاز همگی بومی سازی شده و فرایند صنعتی سازی ساختمان از ایده تا محصول امروز در وزارت دفاع صورت می‌گیرد.

در همین رابطه وزیر دفاع ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک ساخت مسکن صنعتی به عنوان یک فرهنگ در کشور نهادینه شود.

وزیر راه و شهرسازی هم در جریان این بازدید با تقدیر از اقدامات وزارت دفاع در حوزه صنعتی سازی ساختمان، وزارت دفاع را پیشران و پیشرو در عرصه‌های مختلف ملی عنوان کرد.

رستم قاسمی پیشرفت و صنعتی سازی ساختمان توسط وزارت دفاع را ارزشمند عنوان کرد و گفت: این مهم باید هر چه سریعتر در بخش‌های مختلف کشور پیاده سازی، اجرا و توسعه پیدا کند.

وی با بیان اینکه صنعتی‌سازی ساختمان کاهش هزینه ساخت و به تبع آن کاهش هزینه مسکن توسط مردم را در پی خواهد داشت، تصریح کرد: وزارت مسکن و شهرسازی برای پیشبرد و توسعه کارخانه صنعتی سازی ساختمان اهتمام و تعامل هر چه بیشتر خود را با وزارت دفاع افزایش خواهد داد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر