کد خبر: ۵۱۱۷
۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۸
فرمانده نیروی هوا فضای سپاه:
آمریکایی‌ها توان موشکی ایران را وحشتناک توصیف می‌کنند و عملیات عین الاسد را شاهد این توانمندی می‌دانند که این مساله نشان دهنده عجز آن‌ها در برابر ایران است.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از موفقیت نیروی هوافضای سپاه در آزمایش موتور سنگین ماهواره‌بر با سوخت جامد و بدنه غیر فلزی کامپوزیتی و توانمندی تغییر بردار تراست با نازل متحرک خبر داد و تاکید کرد: اگر جنگ ۸ ساله استکبار جهانی علیه ایران در سال ۱۴۰۰ رخ می‌داد در کمتر از هشت روز به پایان می‌رسید.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده عصر امروز در دوازدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد، ضمن ارائه گزارشی از آخرین پیشرفت‌های دفاعی و نظامی کشور بویژه در حوزه هوا و فضا، گفت: اخیرا آزمایش موتور سنگین ماهواره‌بر با سوخت جامد و بدنه غیر فلزی کامپوزیتی که توانمندی تغییر بردار تراست با نازل متحرک را دارا است، با تلاش دانشمندان ایرانی و متخصصین نیروی هوافضای سپاه با موفقیت انجام دادیم.

وی ضمن تبریک این موفقیت راهبردی به ملت ایران، با بیان اینکه در حوزه فضایی دو عامل مهم، یکی ماهواره و دیگری ماهواره بر است که کار ساده‌ای هم نیست، افزود: ما دوسال پیش اولین پرتاب ترکیبی مایع و جامد را انجام دادیم که موتور اول مایع و دوم و سوم جامد بود.

آمریکایی‌ها توان موشکی ایران را وحشتناک توصیف می‌کنند

سردار حاجی زاده با تاکید بر اینکه این دستاورد سبب افزایش بیشتر انرژی موشک و صرفه جویی در هزینه‌ها خواهد شد، خاطر نشان کرد: این فناوری فقط در چهار کشور جهان وجود دارد در تمام حوزه‌های مرتبط به هوافضا تولید قدرت ادامه دارد و ایران به قدری در مسئله هوافضا و ماهواره پیشرفت کرده است که این اقتدار با ترور، تهدید و تحریم از بین رفتنی نخواهد بود.

فرمانده نیروی هوا و فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: امروز این امکان فراهم شده است با موتور‌های ارزان ماهواره‌های زیادی را در مدار قرار دهیم.

سردار حاجی زاده با بیان این که امروز قدرتی داریم که اگر صدام همین امروز و در سال ۱۴۰۰ جنگ را بر ما تحمیل می‌کرد، به جای هشت سال هشت روزه جنگ را تمام می‌کردیم و این معیار توانمندی ما است، اظهار داشت: امروز به جایی رسیده‌ایم که فرمانده سنتکام می‌گوید در شرایطی که ما تحریم‌های اقتصادی فلج کننده را به اجرا گذاشتیم، ایران یک موشک بالستیک درجه یک ساخت و با پهباد‌های ایرانی برتری هوایی آمریکا را با چالش مواجه کرده است.

وی تصریج کرد: آمریکایی‌ها توان موشکی ایران را وحشتناک توصیف می‌کنند و عملیات عین الاسد را شاهد این توانمندی می‌دانند که این مساله نشان دهنده عجز آن‌ها در برابر ایران است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پیشرفت‌های به‌دست آمده را محصول هدایت‌ها و تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا دانست و خاطرنشان کرد: در مجموعه نیرو‌های مسلح و سپاه این تدابیر جدی گرفته می‌شود و نتیجه آن بحمدلله این قدرت امروز در کشور متولد شده است.

سردار حاجی زاده افزود: اگر می‌خواستیم دنباله روی آن‌ها (دشمنان) باشیم سالیان سال زمان می‌گذشت تا به پیشرفت‌های محدود دست یابیم، اما امروز با راه‌های میان بر، با کسری از هزینه‌های خارجی‌ها به چندین برابر قدرت دست یافته‌ایم و این می‌تواند الگویی برای سایر بخش‌ها باشد.

وی با بیان اینکه در حوزه فضایی اولین بار بعد از ده سال، جلسه شورای عالی فضایی به ریاست رییس جمهور محترم تشکیل شد، گفت: ایشان شش ساعت برای جلسه و بازدید از توانمندی‌های حوزه فضایی کشور وقت گذاشتند و مسیر آینده را روشن، هموار، تصویب و مشخص کردند و انشالله در آینده شاهد موفقیت‌های خوبی خواهیم بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ضمن مقایسه وضعیت امروز دفاعی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران با قبل از انقلاب اسلامی، گفت: در جنگ جهانی اول بر اثر قحطی که انگلیسی‌ها بر ملت ایران تحمیل کردند، حدود هشت میلیون نفر جان خود را از دست دادند و این یک هولوکاست واقعی است که متاسفانه مطالبه نمی‌کنیم.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر