کد خبر: ۵۱۷۸
۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۰
حسین امیرعبدالهیان:
در این قرار داد هر آنچه را که در راستای منافع دو ملت قرار دارد گنجانده ایم و در این قرار داد که از امروز وارد مرحله اجرایی آن می‌شویم تهران و پکن سود خواهند برد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران قرارداد جامع راهبردی ایران و چین را در راستای منافع دو ملت دانست و گفت: روابط و مناسبات تهران و پکن در همه زمینه‌ها رو به گسترش است و مشارکت و همکاری‌های راهبردی ۲۵ ساله دو کشور با رویکرد "برد- برد" خواهد بود.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، حسین امیرعبدالهیان که با تلویزیون "سی جی تی ان" چین گفتگو می‌کرد، با بیان اینکه در سفرش اهداف مشترکی را با همتای چینی خود در دستور کار قرار داده، افزود: موضوعاتی، چون شروع اجرای قرارداد جامع همکاری‌های راهبردی تهران و پکن، بررسی تحولات مهم منطقه‌ای و بین المللی و مذاکرات وین بررسی شد.

وی خاطر نشان کرد: مشارکت و همکاری‌های راهبردی ۲۵ ساله دو کشور با رویکرد "برد- برد" خواهد بود.

همکاری‌های راهبردی ۲۵ ساله دو کشور با رویکرد

رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان در ادامه افزود: در این قرار داد هر آنچه را که در راستای منافع دو ملت قرار دارد گنجانده ایم و در این قرار داد که از امروز وارد مرحله اجرایی آن می‌شویم تهران و پکن سود خواهند برد.

امیرعبداللهیان یکی از طرف‌های فعال در مذاکرات وین را نماینده چین دانست که نقش سازنده و حمایت کننده‌ای از حقوق هسته‌ای صلح آمیز ایران داشته و بر ضرورت لغو تحریم‌های ظالمانه علیه ایران تاکید دارد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر