- عکس؛ صورت کبود شده محمود احمدی نژاد
- بازیگران نمایش «عددهای نشده» معرفی شدند
- اطلاعیه قوه قضاییه در رابطه با بازرسی از رسانه فردای اقتصاد
- دلیل اعتراض کشاورزان اروپایی چیست؟
- پوستر حضرت مسیح در اسپانیا جنجالساز شد
- نجات جان پسر ۱۰ ساله با جمجمه تولید شده توسط چاپگر سهبعدی
- رئیس سازمان امور مالیاتی: نفت سهم فرزندان ماست
- اختصاص ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده به شهرداریها
- برگزاری دومین نمایشگاه اختصاصی آشنایی با فرهنگ قزاقستان
- «علی عبادت طلب» پس از چند سال با چای تلخ به روی صحنه بر میگردد
- از آنها که میخواستند مردم را از نظام جدا کنند تا آنها که رقابت را فقط با رفقایشان جایز میدانند!
- ۵ سارق مسلح اعدام شدند
- حاشیههای بازی پرسپولیس و استقلال
هیات انتخاب بخش نمایش خیابانی چهلمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر، آثار حاضر در دو بخش رقابتی و غیر رقابتی این جشنواره را اعلام کرد.
به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ستاد خبری جشنواره، هیات انتخاب متشکل از مجید امرایی، دراماتراپیست و کارگردان تئاتر، نگار نادری نمایشنامهنویس و کارگردان تئاتر، میلاد مولویکارگردان و بازیگر تئاتر، محمدهادی عطایی نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر، داریوش نصیری نویسنده، پژوهشگر، کارگردان و بازیگر تئاتر، علیمحمد رادمنش نویسنده، کارگردان و بازیگر رادیو و تئاتر، مهدی حبیبی نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر ۲۰ اثر را در بخش رقابتی و ۸ اثر را در بخش غیررقابتی جشنواره انتخاب کردند.
نمایشهای خیابانی حاضر در بخش رقابتی به ترتیب حروف الفبا عبارتند از:
۱- آخرین اولی به نویسندگی و کارگردانی سمیه مهری از تهران
۲- آشوبگران به نویسندگی و کارگردانی سعید بادینی ازسیستان و بلوچستان زاهدان
۳- آلتن آی به نویسندگی و کارگردانی محمود فرضینژاد از گیلان سیاهکل
۴- ارزش نداره به نویسندگی محمدرضا جعفریلفوت و کارگردانی میلاد حسینزاده ازگیلان آستانه اشرفیه
۵- باجه تلفن به نویسندگی و کارگردانی افشین خدری از کردستان سنندج
۶- بـیـز اوچ نــفــر به نویسندگی و کارگردانی محمد یوسفیزاده از آذربایجان شرقی مرند
۷- ۲۵ متر آرزو به نویسندگی و کارگردانی سیدپویا امامی از اصفهان
۸- پینوکیو به نویسندگی و کارگردانی سعید خیراللهی از ایلام دهلران
۹- p. o. v به نویسندگی هما پارسایی و کارگردانی احمد صمیمی از تهران
۱۰- تله من به نویسندگی و کارگردانی هیام احمدی از اصفهان شاهینشهر
۱۱- چهارشنبه خاتون به نویسندگی نگار نادری و کارگردانی آرزو علیپور ازگیلان لاهیجان
۱۲- درشکه گرسنگان به نویسندگی و کارگردانی مختار محمدی ازکردستان مریوان
۱۳- روده درازیهای یک مرده بیصاحب به نویسندگی و کارگردانی هادی کیانی از اصفهان خمینیشهر
۱۴- طوطی و بازرگان به نویسندگی و کارگردانی حیدر رضایی از ایلام دهلران
۱۵- قصه کفشها به نویسندگی حسام الدین ایرانمنش و کارگردانی روحالله آریس از کرمان
۱۶- کله دم سبز شمرونی به نویسندگی و کارگردانی مارال ایزدبخش از بوشهر
۱۷- مرغ همسایه غاز نیست به نویسندگی مصطفی کولیوندی و کارگردانی سعیده عبداللهی و مصطفی کولیوندی از ایلام
۱۸- هلونه به نویسندگی میلادحسینزاده و کارگردانی محمدرضا جعفری لفوت از گیلان آستانه اشرفیه
۱۹- یک شهر زیبا به نویسندگی مرتضی اسدیمرام و کارگردانی بهاره سعیدیپناه ازکرمانشاه
۲۰- یک کروموزوم بیشتر به نویسندگی سامان شکیبا و جلال حسنوند و کارگردانی جلال حسنوند از تهران
در بخش غیررقابتی هم این آثار به ترتیب حروف الفبا انتخاب شدند:
۱- به دنبال خورشید به نویسندگی جلال حسنوند و کارگردانی حسین نادری از تهران
۲- جلیکی برای مامادریا به نویسندگی حسن احمدینسب و کارگردانی حسن سبحانی از میناب
۳- حیاط خانه ما به نویسندگی و کارگردانی وحید خسروی از تهران
۴- خانطلا به نویسندگی پرویز جلیلنژاد و کارگردانی سورنا ایرانی و رضا وفانیا ازکهگیلویهوبویراحمد بهمئی
۵- روزگار سرد به نویسندگی امیرزارع زاده و کارگردانی سمیرا سلیمانی از کردستان سقز
۶- سرزمین من به نویسندگی و کارگردانی بهناز زحمتکش از یزد
۷- کربلای آب به نویسندگی علی بید اویسی و کارگردانی علی بید اویسی و سولماز محمدی ازگیلان لاهیجان
۸- مدافع آخر به نویسندگی محمد قاسمی و کارگردانی احمد جعفری از تهران