کد خبر: ۶۱۲۸
۰۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۴
ارائه آمار بستری و فوتی‌های واکسن زده کرونا به سهولت، گردآوری نمی‌شود و به پژوهشی عمیق نیاز دارد؛ منابع تهیه چنین آماری متعدد بوده و نیاز به ویرایش دارند.

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با بیان اینکه آمار متقن و مورد اعتماد به سهولت، گردآوری نمی‌شود و به پژوهشی عمیق نیاز دارد، گفت: منابع تهیه چنین آماری متعدد بوده و نیاز به ویرایش دارند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از وبدا، محمد هاشمی در واکنش به انتشار خبری مبنی بر عدم اطلاع وزارت بهداشت از آمار درصد بستری‌شدگان و فوتی‌های کرونا که واکسن زده یا نزده‌اند، اظهار کرد: علی رغم حضور در جلسه‌ای مهم پس از تماس‌های مکرر یکی از خبرنگاران پرتلاش و بااخلاق حوزه سلامت، پاسخگوی ایشان شده و دوستانه درخصوص سوال وی مبنی بر ارائه آمار بستری و فوتی‌های واکسن زده کرونا، توضیحاتی دادم. به ایشان اعلام کردم که به دلیل حضور در جلسه در حال حاضر هیچ آماری برای ارائه ندارم.

عدم اطلاع وزارت بهداشت از درصد بستری شدگان و فوتی‌های کرونا که واکسن زده یا نزده اند، صحت ندارد

وی ادامه داد: توضیح دادم، مطالعاتی که در حوزه تحقیقات وزارت بهداشت انجام شده، هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است که اگر به سرانجام رسیده بود به خبرنگارانی که طی یک تا دو ماه گذشته از خبرگزاری‌های دیگر به دنبال پاسخ همین سوال بودند، ارائه می‌شد.

مهندس هاشمی تصریح کرد: به خبرنگار محترم توضیح داده شد که فعلا به آنچه بار‌ها متخصصان و اهل فن مبنی بر اینکه واکسیناسیون در پیشگیری، بستری و تعداد فوتی‌ها تاثیر قابل انکار دارد، مطرح و اعلام شده که ۹۰ درصد از افراد بستری در بیمارستان‌ها را افرادی که واکسن کرونا دریافت نکرده اند، تشکیل می‌دهند اکتفا کنید تا پس از نهایی شدن، آمار در خدمت رسانه‌ها قرار داده شود.

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: از آنجایی که خبرنگار گرامی نگاه ساده انگارانه‌ای به جمع آوری آمار داشت و ارائه آمار را تنها ضرب و تقسیم چند عدد تلقی می‌کرد، در گفتگویی دوستانه شرح دادم که آمار متقن و مورد اعتماد به این سهولت که در تفکر شما است، گردآوری نمی‌شود و به پژوهشی عمیق نیاز دارد.

وی افزود: چرا که منابع تهیه چنین آماری متعدد بوده و نیاز به ویرایش دارند. البته مجدد تاکید کردم که بهتر است صبوری کنید تا به زودی نتیجه نهایی در اختیار شما، دیگر دوستان خبرنگار و مردم قرار داده شود.

هاشمی در پایان تاکید کرد: لذا هرمطلب دیگری به غیر از موضوعاتی که مطرح کردم، به عنوان مصاحبه با اینجانب تلقی نمی‌شود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر