کد خبر: ۶۴۳۸
۱۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۷
اگر محیط زیست دچار آسیب شود مردم و زندگی آن‌ها مختل می‌شود، لذا گسترش فضای سبز و صیانت از محیط زیست وظیفه عمومی و همگانی است.

رئیس‌جمهور با تاکید بر ضرورت و اهمیت صیانت از محیط زیست و تلاش برای گسترش فضای سبز در کشور، دستیابی به این مهم را نیازمند مشارکت همه مردم دانست.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌ رسانی دولت، آیت‌ الله سید ابراهیم رئیسی روز یکشنبه در مراسم روز درختکاری با تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت امام حسین (علیه السلام) و گرامیداشت هفته منابع طبیعی گفت: اگرچه در زمینه محیط زیست و گسترش فضای سبز شهرداری‌ها، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان محیط زیست و دستگاه‌های مختلف مسئولیت دارند، اما صیانت اثربخش از محیط زیست و موفقیت در این عرصه در گروی همراهی و مشارکت همه مردم است.

رئیس‌ جمهور با بیان اینکه امروز شرایط برای کاشتن میلیون‌ها درخت در سراسر کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: در کنار تلاش برای حفاظت از درختان و فضای سبز موجود، هر کس در طول زندگی خود می‌تواند ده‌ها درخت غرس کند.

ابراهیم رئیسی: دستگاه‌های دولتی از تغییر کاربری اراضی کشاورزی ممانعت کنند

رئیسی با بیان اینکه حفظ محیط زیست بر توسعه اولویت دارد، اظهار داشت: اگر محیط زیست دچار آسیب شود مردم و زندگی آن‌ها مختل می‌شود، لذا گسترش فضای سبز و صیانت از محیط زیست وظیفه عمومی و همگانی است.

رئیس‌ جمهور در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر ضرورت نقش‌آفرینی فعالانه نهاد‌های دولتی در حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست، از همه دستگاه‌های ذیربط خواست با تمام توان در مقابل تغییر کاربری اراضی کشاورزی بایستند و تحت هیچ شرایطی اجازه ندهند سوداگران با انگیزه‌های مادی، در مسیر تخریب محیط زیست گام بردارند.

رئیس‌ جمهور با قدردانی از تلاش مجموعه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد در زمینه صیانت از محیط زیست ضرورت تشویق فعالیت‌های آنان را مورد تاکید قرار داد و گفت: بدون تردید با حضور و مشارکت آحاد مردم می‌توان اقدامات چشمگیری در زمینه درختکاری و گشترش فضای سبز انجام داد و مردم در این زمینه از انگیزه و اشتیاق کافی برخوردار هستند.

آیت‌ الله رئیسی همچنین از اقدام جهادی شهرداری تهران در زمینه درختکاری قدردانی کرد و گفت: آغاز یکهزار و ۲۵۰ هکتار جنگل‌کاری در اطراف تهران اقدام درخور تقدیر و پسندیده‌ای است که شهرداری تهران با رویکرد جهادی آن را کلید زده است.

رئیس جمهور افزود: امروز گسترش فضای سبز برای همه شهر‌ها به ویژه شهر تهران ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است و می‌تواند هوای سالم و پاکی را برای ساکنین شهر‌ها به ارمغان بیاورد.

رئیسی بر ضرورت توسعه گردشگری و طبیعت‌گردی در کشور تاکید کرد و گفت: این کار باید با رعایت موازین و دستورالعمل‌های محیط زیستی روز به روز در کشور توسعه پیدا کند، چرا که می‌تواند آثار و برکات فراوانی برای مردم داشته باشد.

رئیس جمهور برخورداری از هوای پاک و سالم را حق مردم دانست و گفت: امروز آلودگی و آلاینده‌ها مردم را اذیت می‌کند از این رو لازم است مسئولین با همت مضاعف و با استفاده از مشارکت و ظرفیت‌های مردمی در جهت رفع این مشکل گام بردارند.

رئیسی تاکید کرد: تمام دستگاه‌های مسئول در قانون هوای پاک سریعا وظایف قانونی خود را انجام دهند و اگر در جایی مشکل دارند با مردم در میان بگذارند.

آیت‌ الله رئیسی با اشاره به اهتمام سازمان محیط زیست و شهرداری‌ها برای توسعه درخت‌کاری و فضای سبز در کشور گفت: امروز بر اساس محاسباتی که انجام شده است، زمینه کاشت میلیون‌ها درخت در سراسر کشور وجود دارد و با این کار امیدواریم شاهد هوای سالم و پاک برای همه شهروندان باشیم.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر