کد خبر: ۶۵۶۷
۲۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۲
آمار تصادفات و تلفات جاده‌ای در مسیر‌های مواصلاتی مازندران به هیچ عنوان پذیرفته نیست و لازم است رسانه ملی هشدار‌های لازم را به رانندگان ارائه کند.

رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت گره‌گشایی از مشکلات و خدمت خالصانه به مردم، گفت: امروز فرصت خدمتگزاری برای مردم فراهم است و نتیجه تلاش شبانه‌روزی مدیران موجب افزایش اعتماد مردم به نظام و تقویت سرمایه اجتماعی است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، آیت‌ الله سید ابراهیم رئیسی جمعه شب در جلسه شورای اداری استان مازندران خدمت به مردم را از زمینه‌های رشد و تعالی انسان دانست و گفت: غیر از انجام واجبات و ترک محرّمات، تلاش برای گره‌گشایی از مشکلات و خدمت به مردم بهترین زمینه برای رشد انسان است.

رئیس جمهور با اشاره به وجود دیدگاه‌های خدمت منفعت‌محور، انسان‌مدارانه و خدمت برای رضای خداوند گفت: در نظام مدیریت دینی بر دوست داشتن انسان و خدمت برای جلب رضای حضرت حق تاکید شده است و امروز فرصت مناسبی برای خدمت خالصانه برای مردم فراهم شده که باید آن را قدر دانست.

رئیسی اعتماد مردم به نظام را از مؤلفه‌های قدرت توصیف کرد و گفت: حضور مردم در صحنه، مؤلفه اصلی قوت و قدرت نظام است و هر چقدر اعتماد مردم به کارآمدی نظام بیشتر باشد، آن نظام قوی‌تر خواهد بود.

آمار تصادفات و تلفات جاده‌ای مازندران دردناک و به هیچ عنوان پذیرفته نیست

رئیس جمهور با بیان اینکه در کارآمدی نظام اداری کشور همه کارکنان و مدیران نقش‌آفرین هستند، اظهار داشت: کارآمدی نظام اداری نیازمند انگیزه و روحیه تحولی است و با این روحیه می‌توان اقدامات بزرگی انجام داد.

آیت‌ الله رئیسی با اشاره به نقش برجسته مدیریت در نظام اداری، گفت: بخش زیادی از موفقیت نظام اداری در گرو مدیر باانگیزه، کارآمد و با روحیه جهادی و انقلابی است و مدیران نقش زیادی در اعتمادآفرینی و افزایش سرمایه اجتماعی و امیدوار کردن مردم و انجام بهتر امور دارند.

رئیسی تاکید کرد: برای اجرای مصوبات سفر استانی لازم است مدیران با جدیت برنامه‌ریزی و اقدام کنند تا مردم آثار و برکات اجرای این مصوبات را لمس کنند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دولت مردمی بر اساس عدالت‌ محوری و مبتنی بر سند آمایش سرزمینی به دنبال پیشرفت متوازن مناطق مختلف کشور از جمله مازندران است.

رئیسی گفت: استان مازندران از ظرفیت‌های بسیار زیادی برخوردار است و با این ظرفیت‌ها، وجود فقر در سطح استان قابل قبول نیست.

رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت تلاش همه دستگاه‌ها برای ریشه کردن فقر مطلق، گفت: برای دهک‌های زیر خط فقر لازم است متناسب‌سازی انجام شود و در این راستا دولت به دنبال متناسب‌سازی حقوق کارکنان و کارگران است؛ ضمن اینکه در بودجه سال آینده رشد اقتصادی ۸ درصدی پیش‌بینی شده که تلاش برای تحقق آن می‌تواند تاثیر زیادی در افزایش قدرت اقتصادی مردم داشته باشد.

آیت‌ الله رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت تکمیل زیرساخت‌های بندر امیرآباد تاکید کرد و گفت: توسعه این بندر زمینه مناسبی برای افزایش تجارت خارجی و صادرات ایجاد می‌کند؛ ضمن اینکه باید همزمان با تلاش برای خودکفایی در کالا‌های اساسی، می‌توان از این بندر برای واردات کالا‌های اساسی و غلات و نیز صادرات محصولات کشاورزی استفاده کرد.

رئیس جمهور در ادامه بر ضرورت صیانت از محیط زیست تاکید کرد و گفت: بر اساس قانون اساسی هر نوع توسعه در کشور مبتنی بر حفظ محیط زیست است، اما سازمان محیط زیست هم باید به نوعی اقدام کند که بستر‌های توسعه در کشور معطل و متوقف نباشد.

رئیسی با اشاره به برنامه‌های دولت برای تکمیل خطوط راه آهن در استان مازندران گفت: توسعه خطوط ریلی در استان در دستور کار دولت قرار دارد و پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه با جدیت پیگیری خواهد شد.

رئیس جمهور همچنین تلاش بر رفع مشکل پسماند در سطح استان و نیز رونق نساجی مازندران تاکید کرد.

آیت‌ الله رئیسی در پایان، با ابراز نگرانی از آمار تصادفات و تلفات جاده‌ای در مسیر‌های مواصلاتی مازندران گفت: این موضوع دردناک است و به هیچ عنوان پذیرفته نیست و لازم است رسانه ملی هشدار‌های لازم را به رانندگان ارائه کند و دستگاه‌های مربوطه، اقدامات ضروری و جدی در این زمینه انجام دهند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر