کد خبر: ۷۷۲۴
۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۳
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران:
سه دهک پایین جامعه یعنی حدود پنج میلیون و ۳۵۰ هزار نفر از هموطنان بدون پرداخت هیچ هزینه ای، به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از معرفی سه دهک پایین جامعه از سوی وزارت رفاه، و بیمه شدن رایگان آن‌ها در این هفته خبر داد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از صدا و سیما، محمد مهدی ناصحی با بیان اینکه سه دهک پایین جامعه یعنی حدود پنج میلیون و ۳۵۰ هزار نفر از هموطنان بدون پرداخت هیچ هزینه ای، به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند، گفت: نیازی به مراجعه حضوری این افراد نیست، ولی اگر شماره تلفن یا اطلاعات برخی افراد اشکالاتی داشته باشد، به صورت فراخوان از آن‌ها خواسته می‌شود که موارد را اصلاح کنند.

۵ میلیون ایرانی رایگان بیمه می‌شوند

وی افزود: براساس آخرین آمار، حدود شش میلیون و ۲۰۰ - ۳۰۰ هزار نفر بیمه نداشتند که با این طرح بیشتر آن‌ها بیمه می‌شوند.

ناصحی در ادامه افزود: حدود ۷۰۰ - ۸۰۰ هزار نفر باقی مانده نیز در سامانه‌ها یا با مراجعه به پیشخوان‌های دولت در شهرستان‌ها که مربوط به بیمه سلامت است نام نویسی کنند.

وی با بیان اینکه بیمه شدگان از امکانات بیمه سلامت در بخش دولتی و خصوصی بهره‌مند خواهند شد، گفت: پوشش بیمه در بخش دولتی مناسب‌تر خواهد بود و ۹۰ درصد هزینه‌های بستری و ۷۰ درصد هزینه‌های سرپایی پرداخت می‌شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: برای ساماندهی اختصاص ارز به دارو لازم است که همه افراد بیمه شوند تا مشکلاتی در تأمین دارو، خدمات بهداشتی و پزشکی وجود نداشته باشد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر