کد خبر: ۷۷۶۷
۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۲
با احتساب بخش خانگی و تجاری هم اکنون یک میلیون دستگاه کنتور برق هوشمند در کشور نصب شده است.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق ایران، از هوشمند شدن تمام کنتور‌های بخش صنعتی، اداری، عمومی و کشاورزی کشور و نصب حدود ۳۰۰ هزار کنتور هوشمند در بخش خانگی و تجاری خبر داد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از صدا و سیما، «مصطفی رجبی مشهدی» گفت: تمام بخش‌های اداری، صنعتی، عمومی و کشاورزی کشور با مصرف ۳۰ کیلوولت آمپر به بالا که حدود ۷۰۰ هزار کنتور برآورد می‌شود هم‌اکنون به کنتور‌های هوشمند برق، مجهز و رویت‌پذیر شده‌اند.

یک میلیون دستگاه کنتور برق هوشمند در کشور نصب شده است

سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه این بخش‌ها حدود ۵۰ درصد بار مصرف برق کشور را مصرف می‌کنند، ابراز داشت: بیش از ۳۰ میلیون دستگاه کنتور برق نیز در بخش خانگی و تجاری کشور داریم که ۶۰ درصد آن‌ها کنتور‌های دیجیتال و مابقی مکانیکی هستند و در مجموع حدود ۳۰۰ هزار کنتور هوشمند در بخش خانگی و تجاری نصب شده است.

رجبی مشهدی افزود: با احتساب بخش خانگی و تجاری هم اکنون یک میلیون دستگاه کنتور برق هوشمند در کشور نصب شده است.

وی تصریح کرد: از حدود ۳۰ میلیون مشترک بخش خانگی، حدود ۶۵۰ هزار مشترک بیش از دو برابر الگو، مصرف برق دارند که جزو افراد پرمصرف قرار می‌گیرند که قرار است تا زمان اوج مصرف برق در تابستان امسال، این مشترکان به کنتور‌های هوشمند مجهز شوند.

سخنگوی صنعت برق کشور گفت: با هوشمند شدن کنتور‌ها علاوه بر نظارت شرکت‌های برق بر میزان مصرف، مشترکان برق نیز در لحظه از میزان مصرف و هزینه‌های برق خود آگاه می‌شوند که این موضوع می‌تواند در کاهش مصرف برق تاثیرگذار باشد.

وی همچنین افزود: قیمت هر دستگاه کنتور برق هوشمند بخش خانگی در بازار، بین ۳۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر