کد خبر: ۸۱۳۰
۱۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۶
من، حسن کامرانی‌فر به عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال تمام تلاش خودم را برای حفظ فوتبال کردم. بر این اساس اعلام مى کنم هیچ تهدیدی برای فدراسیون فوتبال نخواهیم داشت.

دبیرکل فدراسیون در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال گفت: امروز یک روز سرنوشت ساز برای فوتبال کشور است و نمایندگان فیفا و‌ای اف سی به این تصمیمات توجه دارند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مجمع عمومی فدراسیون فوتبال از ساعت ۹ صبح امروز (سه شنبه ۱۰ خردادماه) با حضور سید محمد پولادگر، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان ٨٠ عضو مجمع عمومی فدراسیون در سالن هگمتانه هتل المپیک آغاز شد.

پس از آغاز رسمی جلسه مجمع، به احترام درگذشتگان فوتبال ایران، یک دقیقه سکوت و قرائت فاتحه اعلام شد.

در ابتدا دستور جلسه مجمع قبلی مورخ ۱۰ اسفند ۹۹ با رای قاطع اکثریت آرا تصویب شد و سپس حسن کامرانی با اشاره به بند ۱۴ دستور کار مجمع عمومی فدراسیون فوتبال مبنی بر عزل ارکان رسمی گفت: امروز یک روز سرنوشت ساز برای فوتبال کشور است و نمایندگان فیفا و‌ای اف سی به این تصمیمات توجه دارند.

می‌خواهم امروز شما را به واسطه مسئولیتی که بر دوش دارید، آگاه کنم. من باید پاسخگو باشم. ایرانی‌ها انسان‌های بزرگ و باشخصیت هستند. باید درک درستمان از فوتبال را به دنیا نشان دهیم. مخصوصا اینکه مردم ایران، منتظر تصمیمات ما هستند. با توجه به تکلیفی که شما بر دوش ما گذاشتید و اتفاقاتی که رخ داد، امروز می‌خواهم واقعیت را عرض کنم. نمی‌خواهم طرف یا ضد کسی باشم. می‌خواهم اطلاعات دقیق ارائه کنم.

وی ادامه داد: امروز تصمیم گرفته بودیم که نظرات موافق و مخالف شنیده شود، اما بعد از دستور جلسه به جا‌های جدیدی رسیدیم و فضای جدیدی در فوتبال به وجود آمد و می‌خواهیم اعلام کنیم که می‌خواستیم به همه افراد عزل شده فرصت بدهیم، اما با تصمیمات جدید نمی‌توانیم این فضا را داشته باشیم. من، فیفا و ای‌اف‌سی را در جریان شرایط خودمان گذاشتم تا به حیثیت فوتبال ایران لطمه‌ای وارد نشود.

من، حسن کامرانی‌فر به عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال تمام تلاش خودم را برای حفظ فوتبال کردم. بر این اساس اعلام مى کنم هیچ تهدیدی برای فدراسیون فوتبال نخواهیم داشت.

حسن کامرانی: هیچ خطری فوتبال ایران را تهدید نمی‌کند/ تمام تلاش خود را برای حفظ فوتبال کردم

کامرانی‌ فر ادامه داد: اگر کسی یا رسانه‌ای عنوان کرده که فوتبال ایران دچار چالش می‌شود، به هیچ وجه این اتفاق رخ نخواهد داد. این اطمینان را خواهیم داد. اگر فکر می‌کنید فوتبال از سوی مقامات بالاتر جریمه می‌شود صحت ندارد و هر کسی که این مساله را مطرح کرده، حقیقت را نگفته است. این اتفاقات در فوتبال رخ داده و منجر به صدور رای از سوی ارکان قضایی شد. می‌دانید که در این آرا نقشی نداشتم و به وظیفه ام عمل کردم. کمیته اخلاق و استیناف این آرا را صادر کردند.

من طبق وظیفه از هر دو گروه دعوت کرده ام و نامه هایشان را در رسانه‌ها دیده اید. من بر اساس اساسنامه از این نفرات دعوت کردم و کسی من را مجبور نکرده است. بعد از تایید (حکم محرومیت عزیزی خادم) از سوی استیناف، ما این مساله را با فیفا و AFC در میان گذاشتیم که آیا شخص محروم شده می‌تواند در مجمع باشد و فعالیت فوتبالی داشته باشد؟ فیفا هم به صراحت اعلام کرد که امکان پذیر نیست.

فیفا این مساله را به ما اعلام کرد. ما استعلامی هم از فیفا انجام دادیم که اگر شخصی طبق آرای احکام قضایی محروم شود، آیا بعد از اتمام محرومیت می‌تواند به سمت خود برگردد؟ فیفا گفت به هیچ عنوان امکان پذیر نیست، چون شرایط احراز سمت را از دست داده است.

وی ادامه داد: کمتر از سه ماه بعد و همانطور که اساسنامه اعلام کرده، برای عزیزانی که حضور ندارند، انتخابات برگزار می‌شود و تاریخ پیشنهادی ما هم دهم شهریور است. امروز به مساله عزل عزیزی خادم رسیدگی نمی‌شود. من امروز صادقانه سخن گفتم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال همچنین گفت: در این شرایط بحث اینکه بخواهیم دفاع کنیم و فرصتی بدهیم امکان پذیر نیست. حتی اگر بهترین دفاع را هم داشته باشید، دیگر امکان بازگشت به سمت نیست. بعد از اتمام محرومیت، امکان بازگشت به سمت نیست. همین اساسنامه، تکلیفی را به عنوان دبیرکل بر دوش ما گذاشته است. اگر فردی محروم شود، نمی‌تواند هیچ فعالیتی در فوتبال داشته باشد و ما ایشان (عزیزی خادم) را به عنوان عضوی از فدراسیون نخواهیم داشت. تخلفات ایشان را رد یا تایید نمی‌کنم، چون در آن جایگاه نیستم.

حسن کامرانی: هیچ خطری فوتبال ایران را تهدید نمی‌کند/ تمام تلاش خود را برای حفظ فوتبال کردم

فوتبال برای همه شماست. شما باید برای فوتبال تصمیم بگیرید. امروز نظر حسن کامرانی‌فر مهم نیست. طبق موضوعی که فیفا اعلام کرد، امروز نمی‌توانیم فرصتی به ایشان (عزیزی‌خادم) بدهیم و هر کجا که هستند برای ایشان آرزوی سلامتی داریم.

کامرانی فر همچنین به اجرای فرآیند بررسی عزل چهار نفر از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال شامل اصولی، براتی، سراجی و حیدری اشاره کرد.

با رای قاطع اعضای مجمع، بند ۱۴ - ۱ مبنی بر عزل موقت عزیزی خادم از دستور کار مجمع خارج شد، ولی سایر موارد دستورجلسه مجمع اجرا خواهد شد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر