کد خبر: ۸۹۷۱
۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۶
با وجود شرایط ویژه آب و هوایی امسال و با در نظر گرفتن شدت گرما، اهتمام ویژه دولت این است که مردم بتوانند در امنیت کامل و با حداقل مشکلات در مراسم راهپیمایی اربعین شرکت کنند.

معاون اول رییس جمهور گفت: با وجود شرایط ویژه آب و هوایی امسال و با در نظر گرفتن شدت گرما، اهتمام ویژه دولت این است که مردم بتوانند در امنیت کامل و با حداقل مشکلات در مراسم راهپیمایی اربعین شرکت کنند.

به گزارش اکوپل نیوز، محمد مخبر در جلسه هماهنگی اعضای ستاد مرکزی اربعین با قرارگاه‌های مردمی بسیج، خاتم الانبیاء (ص) با یادآوری همزمانی ایام اربعین امسال با گرمای شدید هوا از دستگاه‌های ذیربط و همچنین ستاد مرکزی اربعین خواست حمل و نقل و اسکان زائران به نحوی برنامه ریزی شود که آسیب‌های ناشی از گرمای هوا به حداقل ممکن کاهش یابد.

مخبر تصریح کرد: با وجود شرایط ویژه آب و هوایی امسال و با در نظر گرفتن شدت گرما، اهتمام ویژه دولت این است که مردم بتوانند در امنیت کامل، ارایه بهترین خدمات دهی و با حداقل مشکلات در مراسم راهپیمایی اربعین شرکت کرده و حرم امام حسین (ع) را زیارت کنند.

مراسم اربعین باید در امنیت کامل برگزار شود

معاون اول رییس جمهور تلاش جهت افزایش تعداد پایانه‌ها و دروازه‌های خروجی مرز را جهت تسهیل رفت و آمد زوار پراهمیت ارزیابی و بر لزوم افزایش تعداد ناوگان حمل و نقل جهت رفاه هر چه بیشتر زائران تأکید کرد.

مخبر همچنین از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواست در پایانه‌های مرزی و در مسیر حرکت زائران، بیمارستان‌های سیار و امکانات و تجهیزات پزشکی را به میزان مناسب مستقر کنند.

معاون اول رییس جمهور همچنین از دستگاه‌های اجرایی و نهاد‌های ذیربط خواست همکاری و هماهنگی‌های لازم را با فراجا انجام دهند تا روند ورود و خروج و تردد زائران در مرز‌ها با حداکثر سرعت میسر شود.

در این جلسه که با حضور وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و راه و شهرسازی، فرمانده فراجا، مسئولان دستگاه‌های مختلف و روسای قرارگاه‌های مردمی برگزار شد، مشکلات و کمبود‌های احتمالی در مراسم اربعین مورد بررسی قرار گرفت و در خصوص ارائه خدمات حداکثری به زائران، تسهیل انجام سفر در داخل و خارج از مرز، تکمیل زیرساخت‌های موردنیاز در پایانه‌های مرزی، توسعه ناوگان حمل و نقل، استقرار بیمارستان سیار و توسعه خدمات بهداشتی و درمانی، توسعه امکانات ارتباطی و مخابراتی و تدوین شیوه نامه‌هایی برای انجام زیارت با توجه به شرایط آب و هوایی و... تصمیمات لازم اتخاذ شد.

مجید میراحمدی معاون وزیر کشور نیز گزارشی از برنامه ریزی‌ها و تدارکات انجام شده برای برگزاری مراسم اربعین امسال ارائه کرد و گفت: پیش بینی ما این است که امسال تعداد زائران و مشتاقان شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین افزایش چشمگیری داشته باشد به همین منظور لازم است که برنامه ریزی گسترده‌ای برای تأمین نیاز‌های زوار انجام دهیم.

سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در این جلسه بر لزوم تقویت زیرساخت‌ها در مرز‌های ایران و عراق جهت خدمت رسانی هر چه بیشتر به زوار اربعین تأکید کرد و افزود: باید تلاش کنیم در همین مدت محدود باقی مانده تا ایام اربعین، با کار جهادی و انقلابی، شرایط مناسبی را برای زائران اربعین فراهم نماییم.

وزرای راه و شهرسازی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم در این نشست گزارشی از اقدامات صورت گرفته و برنامه ریزی‌های انجام شده جهت تأمین امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی و نیز بهبود حمل و نقل زائران ارائه کردند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر