کد خبر: ۹۱۱۵
۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۴
زائران باید بیمه باشند تا در صورت بروز مشکلات احتمالی، حمایت‌های لازم صورت گیرد و مبلغ بیمه حدود ۱۷ الی ۱۸ هزار تومان است.

وزیر کشور با بیان اینکه تلاش دولت بر انجام سفری ایمن و راحت برای زائران اربعین حسینی (ع) است، گفت: در این خصوص مذاکرات و رایزنی‌های لازم با طرف عراقی انجام شده است.

به گزارش اکوپل نیوز، احمد وحیدی در حاشیه نشست روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی درباره لزوم بیمه اجباری زائران عتبات عالیات گفت: همه تلاش‌ها بر این است که در مراسم امسال اربعین حسینی، سفری سالم، ایمن و خوب برای عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) فراهم سازیم و بر همین اساس مذاکرات و گفتگو‌های لازم با طرف عراقی انجام شده است.

وی توضیح داد: زائران باید بیمه باشند تا در صورت بروز مشکلات احتمالی، حمایت‌های لازم صورت گیرد.

وزیر کشور: مبلغ بیمه سفر اربعین ۱۷ الی ۱۸ هزار تومان است

وزیر کشور در خصوص مبلغ بیمه هم گفت: مبلغ بیمه حدود ۱۷ الی ۱۸ هزار تومان است.

وحیدی افزود: از طرف عراقی خواسته شده به میزان خروجی از دروازه‌های کشور، ورودی در نظر بگیرد تا زائران معطل نشوند و قول داده‌اند که تعداد ورودی‌ها را افزایش دهند که اگر این امر به تعداد کافی باشد؛ ماندگاری در مرز نخواهیم داشت.

وی در خصوص استفاده از خودرو‌های شخصی هم گفت: اساس بر این است که از ناوگان عمومی استفاده شود، اما به هر حال با توجه به تعداد زیاد زائر، کمبود‌هایی در حوزه حمل و نقل عمومی داریم و برای همین برنامه استفاده زائران از خودرو‌های شخصی هم در دستور کار است.

وزیر کشور در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص میزان پیش بینی‌های صورت گرفته از تعداد زائران حسینی هم اظهار کرد: پیش بینی داریم که امسال در حدود ۵ میلیون زائر اربعین داشته باشیم و البته برای هماهنگی قوی‌تر درخواست داریم که علاقه‌مندان به زیارت عتبات عالیات در سامانه سماح ثبت نام کنند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر