کد خبر: ۹۲۲۷
۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۹
در حال حاضر تلگرام برای ارسال کد فعالسازی به کاربران ایرانی، در همان ابتدا تماس صوتی را برقرار می‌کند و این تماس نیز با پیش‌شماره کشور‌های مختلف انجام می‌شود تا امکان دور زدن فیلترینگ جدید ایران وجود داشته باشد.

از هفته گذشته، دریافت پیامک فعالسازی تلگرام برای کاربران ایرانی غیرممکن شده است. اما حالا تلگرام فیلترینگ جدید ایران را دور زده و به شیوه دیگری، کد فعالسازی را برای کاربران ارسال می‌کند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از گجت نیوز، روز‌های پایانی گذشته در خبر‌ها داشتیم که اپراتور‌های تلفن همراه، پیامک فعالسازی تلگرام را در ایران مسدود کرده‌اند. به این ترتیب اگر بخواهید وارد حساب کاربری خود شوید، پیامک حاوی کد فعالسازی از سوی تلگرام برای کاربر ارسال نمی‌شود. هنوز مشخص نیست علت اعمال این محدودیت و فیلترینگ جدید چیست و وزارت ارتباطات و اپراتور‌های تلفن همراه نیز واکنش مشخصی نسبت به این اتفاق نداشته‌اند.

دور زدن فیلترینگ جدید ایران با تماس صوتی و شماره کشور‌های دیگر.

«تلگرام» فیلترینگ جدید ایران را دور زد

اما حالا به نظر می‌رسد تلگرام سیستم فیلترینگ جدید ایران را دور زده و راهکار دیگری برای ورود کاربران ایرانی به این اپلیکیشن پیام رسان محبوب ارائه کرده است.

یکی از روزنامه‌نگاران به نام سعید پیرزاده در این رابطه گفت پیش از این نیز برای ورود به حساب کاربری تلگرام، کد فعالسازی از طریق پیامک برای کاربر ارسال می‌شد و در صورت عدم دریافت، گزینه تماس صوتی در دسترس بود. اکنون نیز می‌توان با تماس صوتی این کد فعالسازی را دریافت کرد.

در واقع در حال حاضر تلگرام برای ارسال کد فعالسازی به کاربران ایرانی، در همان ابتدا تماس صوتی را برقرار می‌کند و این تماس نیز با پیش‌شماره کشور‌های مختلف انجام می‌شود تا امکان دور زدن فیلترینگ جدید ایران وجود داشته باشد.

همچنین تلگرام با شماره کشور‌های دیگر، پیامک فعالسازی را ارسال می‌کند؛ بنابراین ظاهرا تلگرام به همین زودی متوجه مسدود شدن ارسال پیامک برای کاربران ایرانی شده و شیوه جدیدی را برای دور زدن این مشکل اتخاذ کرده است تا کاربران در کشورمان مشکلی برای ورود به حساب کاربری خود نداشته باشند.

حالا باید دید آیا وزارت ارتباطات و اپراتور‌های تلفن همراه، برای مسدودسازی روش‌های دیگر تلگرام به منظور ارسال کد فعالسازی به کاربران نیز چاره‌ای می‌اندیشند یا نمی‌توانند با این شیوه مقابله کنند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر