کد خبر: ۹۲۵۹
۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۱
خطرناک‌ترین راهبرد دشمن و ویرانگرترین تهدیدی که انتخاب کرده است حمله به قلب‌ها و ذهن‌هاست.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معلم را قله‌ای از فضائل که از آن ارزش‌های اخلاقی و تربیتی می‌جوشد توصیف کرد و گفت: افرادی که بنای عظیم ساخت انسانی کشور را برای آینده‌ای که مستمراً به حال تبدیل می‌شود را می‌سازند معلمان هستند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از سپاه نیوز؛ سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی صبح امروز یکشنبه (٣٠ مرداد) در دومین روز از سی‌وششمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور که در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار داشت: نکته‌ای که بسیار مهم است و ما از دوران کودکی در مسیر رشد و تکامل تدریجی خود آن را در محور زمان دیده‌ایم، این است که معلمان ما شخصیت‌هایی وارسته، متخلق، اسوه در فضایل اخلاقی و انسان‌هایی شایسته برای ساخت زیربنای فکری، علمی، معرفتی و تربیتی برای نسل‌های نونهال و نوجوان و جوان ما هستند.

وی افزود: معلم یک نقطه منفصل از محیط اجتماعی نیست بلکه حقیقتی جاری و شخصیتی تکثیر شونده است، یک مدل و الگوی تعمیم یابنده است. معلم، قله‌ای است از فضائل که از آن ارزش‌های اخلاقی، تربیتی، دانش و علوم معارف می‌جوشد و در دامنه محیط اجتماعی سرازیر شده در جامعه را برای آینده می‌سازد. یعنی افرادی که بنای عظیم ساخت انسانی کشور را برای آینده‌ای که مستمراً به حال تبدیل می‌شود را می‌سازند معلمان ما هستند.

فرمانده کل سپاه: خطرناک‌ترین راهبرد دشمن حمله به قلب‌ها و ذهن‌هاست

سرلشکر سلامی با بیان اینکه وسعت هر کشور در ابعاد و طول و عرض جغرافیایی آن نیست، تصریح کرد: وسعت هندسی یک عامل قدرت است، اما عنصر اصلی که عظمت و وسعت و شکوه یک جامعه را تعیین می‌کند، وسعت ذهن‌ها و قلب هاست. هر کشوری به وسعت مساحت ذهنی بزرگ یا کوچک است.

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نبرد دشمن علیه کشورمان تاکید کرد: امروز زبان و قلم، سلاح ما است که می‌تواند ما را از قلب یک نبرد نیرومند با موفقیت خارج کند. دشمن همه ابزار‌های به تسلیم کشیدن ما را اعمال کرده است، تمام زوایای متنوع نبرد را به روی ما گشوده و همه راه‌ها را طی کرده است.

وی افزود: دشمن از قدرت نظامی خود به اندازه ممکن استفاده کرده است. از تهدید اقتصادی به عنوان ویرانگرترین سلاح برای به تسلیم کشاندن اراده این ملت بهره برده است. از نبرد‌های نیابتی در مقیاس عظیم برای محاصره امنیتی ما بهره برده است. از یک نبرد اطلاعاتی عظیم، ترور، خرابکاری و دستکاری در نظام امنیت داخلی ما استفاده کرده است. تمام این ابزار‌های نبرد سخت را به کار گرفته، اما راه بسته است.

سرلشکر سلامی با اشاره به راهبرد‌های خطرناک دشمن علیه ایران گفت: خطرناک‌ترین راهبرد دشمن و ویرانگرترین تهدیدی که انتخاب کرده است حمله به قلب‌ها و ذهن‌هاست. باید در این خصوص مطالعه کنید. البته حتما پیش از من این حوزه مطالعه دارید. ولی بنده به اساس مسئولیتی که در حفاظت از انقلاب اسلامی در مقابل طیف متنوع تهدیدات دارم گاهی مجبور می‌شوم علاوه بر گذر به دنیای تهدیدات سخت در حوزه تهدیدات نرم مروری داشته باشم.

ادامه دارد...

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر