کد خبر: ۹۴۳۸
۱۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۸
وزیر آموزش و پرورش:
وزیر آموزش و پرورش گفت: ۷۷.۵ درصد رتبه‌های زیر ۱۰ و برتر کنکور امسال از مدارس دولتی بودند.

وزیر آموزش و پرورش با ابراز خرسندی از اینکه ۲ دانش آموز از استان آذربایجان غربی موفق به کسب رتبه چهار و هشت کنکور سراسری شدند، گفت: ۷۷.۵ درصد رتبه‌های زیر ۱۰ و برتر کنکور امسال از مدارس دولتی بودند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، یوسف نوری در خصوص آخرین وضعیت مدارس در سال تحصیلی آینده اظهار کرد: در بازگشایی مدارس در ابتدای سال‌جاری مشاهدات و گزارش‌هایی رسید که بیانگر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از طرف دانش آموزان بود که این موضوع مهم در کنار آمادگی مدارس، حضوری شدن مدارس در سال تحصیلی پیش روی را قطعی می‌کند.

۷۷.۵ درصد رتبه‌های زیر ۱۰ و برتر کنکور امسال از مدارس دولتی بودند

وی با اشاره به اینکه چاپ کتاب‌های درسی نیز در مراحل پایانی قرار دارد، ادامه داد: بخش زیادی از کتاب‌ها توزیع شده و در استان‌هایی که با مهاجرت اتباع خارجی مواجه ایم برنامه ریزی‌های خاصی برای توزیع به موقع کتاب انجام شده است.

نوری با اشاره به رتبه ۲۹ آذربایجان غربی در زمینه سرانه فضای آموزشی در کشور اضافه کرد: شهرستان پیرانشهر با کمترین میزان سرانه لازم به توجه است و در این راستا پروژه‌هایی که تا پایان مهر امکان تمام شدنشان وجود دارد باید سریعا تمام و تحویل آموزش و پرورش شوند.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: در زمینه تجهیزات هم اعتبارات خوبی مصوب و تخصیص می‌یابد که اگر از تمام ظرفیت‌ها از جمله ظرفیت‌های خود استان و مصوبات سفر و کمک‌های خیرین و مشارکت اجتماعی سایر دستگاه‌ها و نهاد‌ها می‌توان استفاده کرد و گام‌های خوبی برداشت و استان را با یک جهش خوب به میانگین مطلوب کشوری نزدیک کرد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر