کد خبر: ۹۵۶۰
۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۷
جیپ با معرفی چهار مدل جدید اعلام کرد که تا سال ۲۰۳۰ میلادی تمام محصولاتش در اروپا و نیمی از محصولاتش در آمریکا الکتریکی خواهد شد.

جیپ با معرفی چهار مدل جدید اعلام کرد که تا سال ۲۰۳۰ میلادی تمام محصولاتش در اروپا و نیمی از محصولاتش در آمریکا الکتریکی خواهد شد. چهار مدل جدید کارخانه آمریکایی تا سال ۲۰۲۵ به بازار خواهد آمد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از بی بی سی؛ اولین مدل الکتریکی جیپ، اونجر (Avenger) نام دارد و سال آینده در اروپا تولید خواهد شد. جیپ که عضوی از گروه خودروسازی استیلانتیس است، این ماشین را در کارخانه استیلانتیس در لهستان تولید می‌کند و آن را به چین و دیگر بازار‌های جهان صادر خواهد کرد.

اونجر نسبت به مدل‌های دیگر کارخانه ابعاد کوچکتری دارد و با توجه به نیاز خریداران اروپایی طراحی شده است. جیپ می‌گوید که اونجر با هر بار شارژ می‌تواند تا ۴۰۰ کیلومتر حرکت کند و قابلیت‌های حرکتش در جاده‌های ناهموار از همه رقیبان بهتر است.

مدل الکتریکی بعدی جیپ که در سال ۲۰۲۴ به بازار خواهد آمد ریکان (Recon) است. ریکان با الهام از جیپ رانگلر طراحی شده و به گفته کارخانه برای کسانی ساخته می‌شود که می‌خواهند در سکوت در طبیعت رانندگی کنند. جیپ این ماشین را ابتدا در آمریکا عرضه می‌کند و سپس آن را به اروپا و بازار‌های دیگر صادر خواهد کرد.

یکی از مشکلات جیپ برای الکتریکی کردن محصولاتش، نبود زیرساخت کافی برای شارژ باتری در بسیاری از مناطق دورافتاده آمریکا است. جیپ برای حل این مشکل اعلام کرده که در هشتاد نقطه از آمریکا شارژر‌هایی در مناطق دورافتاده نصب خواهد کرد که از انرژی خورشید نیرو می‌گیرند.

جیپ در سال ۲۰۲۴ یک شاسی‌بلند الکتریکی دیگر هم به نام واگونییر (Wagoneer) به بازار عرضه خواهد کرد که بیشتر بر نیاز خانواده‌ها و لوکس‌بودن تمرکز دارد.

این ماشین رقیبی برای شاسی‌بلند‌های لوکس مانند رنج‌روور خواهد بود. جیپ می‌گوید شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت این مدل ۳.۵ ثانیه است و با هر بار شارژ می‌تواند تا ۴۰۰ مایل (۶۴۳ کیلومتر) حرکت کند.

جیپ می‌خواهد بزرگ‌ترین تولیدکننده شاسی‌بلند‌های الکتریکی در جهان باشد. این کارخانه اطلاعاتی درباره چهارمین مدل الکتریکی خود منتشر نکرده، اما می‌گوید این مدل مسیر آینده جیپ را نمایش خواهد کرد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر