کد خبر: ۹۵۷۰
۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۳
حسین امیرعبداللهیان:
وزیر امور خارجه تشکیل حکومت فراگیر با مشارکت قوی همه اقوام را از بستر‌های مورد نیاز برای استقرار صلح و ثبات در افغانستان ارزیابی کرد.

وزیر امور خارجه تشکیل حکومت فراگیر با مشارکت قوی همه اقوام را از بستر‌های مورد نیاز برای استقرار صلح و ثبات در افغانستان ارزیابی کرد.

به گزارش اکوپل نیوز، در گفتگوی وبیناری روز دوشنبه حسین امیرعبداللهیان و نانایا ماهوتا وزیر امور خارجه نیوزیلند تحولات مناسبات دوجانبه و منطقه‌ای مورد تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان با اشاره به روند روابط دوستانه دو کشور، از برگزاری کمیسیون مشترک سیاسی و اقتصادی استقبال و ابراز امیدواری کرد برگزاری این اجلاس گام موثری برای تحقق ظرفیت موجود مناسبات دوجانبه در زمینه‌های مختلف باشد.

حکومت فراگیر با مشارکت اقوام از بستر‌های صلح و ثبات افغانستان است

وزیر امور خارجه با اشاره به ادامه مخاطرات کرونا و تولید انواع واکسن در ایران، همکاری مشترک علمی در این زمینه را از ظرفیت‌های موثر روابط دانست.

امیرعبداللهیان درباره افغانستان، تشکیل حکومت فراگیر با مشارکت قوی همه اقوام این موضوع را از بستر‌های مورد نیاز برای استقرار صلح و ثبات در این کشور دانست.

وی با یادآوری اقدامات کشورمان برای ارائه خدمات به بیش از ۴/۵ میلیون پناهنده افغانستانی در جمهوری اسلامی ایران، بر ضرورت حمایت جامعه جهانی برای مدیریت این مسئولیت سنگین و کمک کشور‌های دوست از جمله نیوزیلند در این راستا تاکید کرد.

وزیر خارجه نیوزیلند نیز با اشاره به روابط دوستانه دو کشور، برگزاری کمیسیون مشترک سیاسی و اقتصادی دو کشور در آینده نزدیک را فرصتی مهم دانست.

ماهوتا با تحسین رویکرد انسانی جمهوری اسلامی ایران در پذیرش میلیون‌ها آواره افغانستانی، بر سیاست کشورش برای حمایت از استقرار صلح در افغانستان و کمک به پناهندگان تاکید کرد.

وی از مساعدت کشورمان برای انتقال شماری از نیرو‌های افغانستانی مرتبط با نیوزلند قدردانی کرد.

وزیر خارجه نیوزلند با اشاره به جایگاه مهم جمهوری اسلامی ایران، بر توسعه هر چه بیشتر همکاری‌ها تاکید کرد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر