کد خبر: ۹۵۹۵
۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰
تا کنون بیش از سه میلیون زائر به خاک عراق وارد شده‌اند و تقریبا نیمی از آن‌ها باز گشته اند و این روند ادامه دارد.

وزیر کشور با بیان اینکه در حال حاضر تردد در مرزها، روان و به راحتی انجام می‌شود، گفت: با هماهنگی انجام شده با طرف عراقی، وسایل حمل و نقل ایرانی، زایران را از عتبات عالیات به مرز‌ها منتقل خواهند کرد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از وزارت کشور، احمد وحیدی افزود: چند روزی است که تردد در مرز‌ها روان است و گذر زوار به خوبی و راحتی انجام می‌شود.

وی یادآور شد: به جز ۲ روز که مقداری ازدحام بود و ما از عزیزان زایر خواهش کردیم به مرز‌ها مراجعه نکنند، شرایط فراهم است و در هر ۶ مرز تسهیلات خیلی خوبی برای زوار وجود دارد و امکانات خدمات و انتقال آن‌ها در هر دو طرف مرز فراهم شده است.

وزیر کشور: تا کنون بیش از سه میلیون زائر به خاک عراق وارد شده‌اند

وزیر کشور درباره شرایط تمدید گذرنامه هم اظهار کرد: آن‌هایی که مشتاق سفر هستند می‌توانند برای تمدید اعتبار گذرنامه یا دریافت برگ تردد موقت مرزی، از خرمشهر، قصر شیرین و مهران اقدام کنند. فراجا این آمادگی را فراهم کرده است تا پاسخگوی خیل عظیم مشتاقان باشد.

وحیدی خاطرنشان کرد: احتمالا عزیزان زیادی مایل به شرکت دراین هنگامه فرهنگی- مذهبی باشند که همه زیرساخت‌ها و شرایط برای این سفر فراهم شده است. طبیعتا امروز و فردا که شب جمعه است و به اربعین نزدیک می‌شویم، ممکن است تعداد زیادی از عزیزان به این سفر اقدام کنند.

وی در پاسخ به میزان تردد زایران از مرز‌های ایران هم گفت: تا کنون بیش از سه میلیون زائر به خاک عراق وارد شده‌اند و تقریبا نیمی از آن‌ها باز گشته اند و این روند ادامه دارد.

وزیر کشور درباره افزایش نرخ حمل و نقل در برخی شهر‌های عراق هم اظهار کرد: در این زمینه هماهنگ شد و دولت عراق هم موافقت کرد که وسایل نقلیه از داخل ایران اعزام شود. پس از این هماهنگی، برخی از خودرو‌ها به داخل عراق رفتند و تعدادی دیگر هم در حال اعزام هستند.

وحیدی افزود: با دریافت برخی گزارش‌ها از گرانی کرایه‌ها در مسیرهایی، چون بغداد به تمرچین، بلافاصله پیگیری شد و البته دولت عراق هم تاکید کرده است که بخش‌های خصوصی رعایت قیمت‌های عرف را داشته باشند و کرایه حمل و نقل گران نشود.

وی تاکید کرد: با این حال وسایل حمل و نقل ما آماده است تا در این زمینه کمک کند و هماهنگی لازم با دولت عراق هم انجام شده است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر