کد خبر: ۹۸۳۷
۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۸
دستکم ۱۷۴ نفر در یکی از بدترین حوادث بازی فوتبال در استادیومی در اندونزی در شامگاه شنبه یکم اکتبر بر اثر ازدحام جمعیت کشته و ۱۸۰ نفر زخمی شدند.

دستکم ۱۷۴ نفر در یکی از بدترین حوادث بازی فوتبال در استادیومی در اندونزی در شامگاه شنبه یکم اکتبر بر اثر ازدحام جمعیت کشته و ۱۸۰ نفر زخمی شدند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از یورونیوز؛ این حادثه زمانی روی داد که هواداران باشگاه‌های آرما و پرسبایا سورابایا پس از شکست سه بر دو تیم «آرما» در «مالنگ» واقع در جاوه شرقی اندونزی به میدان بازی یورش بردند و با هواداران تیم برنده درگیر شدند.

به گفته «نیکو آفینتا» رئیس پلیس منطقه جاوه شرقی شلیک گاز اشک آور باعث هرج و مرج و خفگی شماری از تماشاگران در زیر دست و پا و فشار جمعیت شده است.

کشته شدن بیش از 170 نفر در استادیوم فوتبال

وی اضافه کرد که تماشاگران به ماموران و خودرو‌ها حمله کرده‌اند و بیشترین تلفات جانی بر اثر هجوم جمعیت به یک خروجی بوده است.

پلیس می‌گوید ۳۴ نفر در داخل استادیوم و بقیه پس از انتقال به بیمارستان درگذشته‌اند و دو مامور پلیس هم در میان کشته شدگان هستند.

رئیس بیمارستانی در منطقه هم گفته است برخی از قربانیان دچار ضربه مغزی شده‌اند و کودکی ۵ ساله نیز در بین جان‌باختگان است.

فدراسیون فوتبال اندونزی با اعلام معلق کردن یک هفته‌ای لیگ برتر و با بیان این که این حادثه چهره فوتبال این کشور را خدشه‌دار کرده است، گفت که تحقیقات پیرامون این حادثه آغاز شده است.

«جوکو ویدودو»، رئیس جمهوری اندونزی در واکنش به حادثه‌ای که شنبه شب روی داد گفت که تهمیدات امنیتی در بازی‌ها فوتبال باید به دقت بررسی شوند. وی افزود امیدوار است که حادثه شنبه شب «آخرین تراژدی فوتبال کشور» باشد و تکرار نشود.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر