کد خبر: ۹۸۹۵
۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۷
در حال حاضر آرامش در سیستان و بلوچستان حاکم است و امیداوریم در سایه این آرامش کار توسعه و پیشرفت این استان را با قدرت دنبال کنیم.

وزیر کشور با اشاره به صحبت‌ها و گفت‌وگوهایش با مردم زاهدان عنوان کرد: مردم منطقه خیلی ناراحت و خواستار این بودند که عاملان شناسایی شوند و با آن‌ها برخورد شود.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از صدا و سیما، احمد وحیدی که به زاهدان سفر کرده است اظهار داشت: به دنبال حادثه تلخی که زاهدان اتفاق افتاد و مردم عزیز زاهدان دچار خساراتی شدند برای ارزیابی خسارات و تسلیت به داغداران در این استان حاضر شدیم.

وی ادامه داد: طی امروز از مناطقی که تخریب‌شده بود بازدید به عمل آمد که متأسفانه نزدیک به ۱۲۴ واحد از مغازه‌های مردم در پاساژ‌های مختلف دچار تخریب و خسارت شده بود.

وزیر کشور: آرامش در سیستان و بلوچستان حاکم است

وزیر کشور بیان کرد: اغتشاشگران به آمبولانس‌ها، ماشین‌های آتش‌نشانی و بانک‌ها حمله کرده و خسارات متعددی وارد کرده بودند.

وحیدی با اشاره به صحبت و گفت‌وگوی با مردم عنوان کرد: مردم منطقه خیلی ناراحت و خواستار این بودند که عاملان شناسایی شوند.

وی به دیدار با مجروحان حوادث اخیر هم اشاره کرد و گفت: مجروحانی بودند که متأسفانه در مناطق مختلف شهر به شکل غافلگیرانه مورد اصابت تیر قرار گرفته بودند که البته کادر پزشکی مراقبت می‌کردند و تعداد قابل‌توجهی نیز ترخیص شده بودند.

وزیر کشور با بیان اینکه مجروحان این حادثه نیز خواستار این بودند که اغتشاشگران و عاملان شناسایی شوند، افزود: این حوادث زاهدان عزیز و مردم ما اعم از بلوچ و غیر بلوچ را دچار ناراحتی کرده بود که برای تسلیت به مردم و ارزیابی خسارات خدمت مردم رسیدیم.

وحیدی با بیان اینکه مردم این استان مثل همیشه معتقد به نظام، دفاع از کشور و دنبال یک ایران قوی بودند، یادآور شد: نخبگانی که با آن‌ها صحبت کردیم اذعان می‌کردند با توجه به اینکه در اغتشاشات روز‌های گذشته کشور، سیستان و بلوچستان آرام بود دشمن تلاش و برنامه‌ریزی کرد که این آرامش را به هم بریزد و با حمایت گروهک‌های تروریستی و کمک اجانب، جریانات و عناصر نفوذی توانستند خساراتی به بار بیاورند.

وی با بیان اینکه همه این موارد اعم از مشکلات مردم و مجروحان پیگیری می‌شود، گفت: مردم عزیز ما در زاهدان مثل همیشه در آرامش کار را جلو می‌برند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر