کد خبر: ۹۹۵۰
۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۸
حسین امیرعبداللهیان:
ایران به هیچ عنوان سلاح برای به‌کارگیری در جنگ اوکراین در اختیار هیچ طرفی قرار نداده و موضع اصولی ایران مخالفت با تسلیح هر یک از طرفین این جنگ و با هدف توقف جنگ است.

در دیدار «پاول یابلونسکی» معاون وزیر امور خارجه لهستان با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، افق همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و موضوعات کنسولی مورد گفتگو و تبادل‌نظر قرار گرفت.

به گزارش اکوپل نیوز، حسین امیرعبداللهیان در این دیدار با استقبال از فعال‌سازی مناسبات دو کشور در حوزه‌های مختلف، بر نبود محدودیت در ارتقای روابط فی‌مابین و استفاده از ظرفیت‌های موجود برای توسعه مناسبات تاکید کرد.

ایران به هیچ عنوان در جنگ اوکراین سلاح در اختیار هیچ طرفی قرار نداده است

امیرعبداللهیان در موضوع اوکراین نیز، بار دیگر تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان سلاح برای به‌کارگیری در جنگ اوکراین در اختیار هیچ طرفی قرار نداده و موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران مخالفت با تسلیح هر یک از طرفین این جنگ و با هدف توقف جنگ است.

پاول یابلونسکی معاون وزیر امور خارجه لهستان نیز با تشکر از تبیین دیدگاه‌های کشورمان در موضوعات موردعلاقه دو کشور از سوی وزیر امور خارجه، دیدگاه لهستان در موضوعات مختلف از جمله روابط دوجانبه و مسائل مهم منطقه و موضوعات بین‌المللی را تشریح کرد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر