کد خبر: ۹۹۸۹
۲۰ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۹
مصطفی تاج زاده به اتهام تبانی علیه امنیت (۵ سال حبس) نشر اکاذیب (۲ سال) و تبلیغ علیه نظام (۱ سال) مجموعا ۸ سال حبس محکوم گردید.

حکم مصطفی تاج زاده از سوی دادگاه انقلاب صادر و وی به ۸ سال حبس محکوم شده که ۵ سال آن قابل اجرا است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از مهر؛ هفدهم تیرماه بود که مصطفی تاج زاده به اتهام اقدام علیه امنیت کشور بازداشت شد.

پس از آن و در ۲۲ مرداد ماه دادگاه رسیدگی به اتهامات مصطفی تاج‌زاده به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی تشکیل شد.

«مصطفی تاج زاده» به ۸ سال حبس محکوم شد

در این جلسه، نماینده دادستان کیفرخواست متهم را که در ۳۶ صفحه تنظیم شده بود و حاوی قرائن و شواهد متعددی از اقدامات تاج‌زاده علیه امنیت ملی قرائت کرد.

در کیفرخواست صادره علیه تاج‌زاده، سه عنوان اتهامی از جمله اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی با ذکر مصادیقی درباره هر کدام از این عناوین اتهامی ذکر شده بود.

پس از قرائت کیفرخواست، رئیس دادگاه از متهم خواست به سوالات مطرح شده پاسخ دهد و در خصوص اتهاماتی که با ذکر مصادیق و مستندات به وی وارد شده توضیح دهد و از خود دفاع کند که تاج‌زاده پاسخگو نبود.

پس از این، قاضی صلواتی با توجه به تفهیم اتهام متهم و امتناع تاج زاده از پاسخگویی به سوالات دادگاه به وی فرصت دفاع آخر را داد که تاج‌زاده مجددا سخن یا دفاعی را مطرح نکرد و در نتیجه رئیس دادگاه ختم رسیدگی را اعلام کرد تا در مهلت قانونی مقرر نسبت به صدور رأی اقدام کند.

حالا و در نوزدهم مهر ماه و بر حسب اعلام هوشنگ پوربابایی وکیل مدافع مصطفی تاج زاده حکم وی صادر شده است.

وی در توییتی اعلام کرده است که موکلش به اتهام تبانی علیه امنیت (۵ سال حبس) نشر اکاذیب (۲ سال) و تبلیغ علیه نظام (۱ سال) مجموعا ۸ سال حبس محکوم گردیده که مطابق قانون ۵ سال آن قابل اجراست و این رای به دلیل عدم تجدیدنظر موکل قطعی و درحال اجراست.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر