کد خبر: ۱۰۲۰۳
۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۰
حسین امیرعبداللهیان درباره پیامد‌های سوء محاسبه و اقدامات غیرسازنده آمریکا و برخی کشور‌های اروپایی در نشست شورای حکام هشدار داد.

وزیر امور خارجه درباره پیامد‌های سوء محاسبه و اقدامات غیرسازنده آمریکا و برخی کشور‌های اروپایی در نشست شورای حکام هشدار داد.

به گزارش اکوپل نیوز، حسین امیرعبداللهیان و خانم نالدی پاندور وزیر خارجه آفریقای جنوبی عصر چهارشنبه در تماس تلفنی درباره توسعه روابط دوجانبه و همچنین برخی مسائل بین‌المللی بحث و تبادل نظر کردند.

هشدار امیرعبداللهیان درباره پیامد‌های سوء محاسبه آمریکا و غرب در نشست شورای حکام

وزیر امور خارجه ضمن ابراز امیدواری نسبت به برگزاری نشست کمیسیون مشترک دو کشور در آینده نزدیک، از آمادگی طرفین جهت برداشتن گام‌های بلند در راستای توسعه هرچه بیشتر روابط میان دو کشور استقبال کرد.

امیرعبداللهیان در عین حال درباره پیامد‌های سوء محاسبه و اقدامات غیرسازنده آمریکا و برخی کشور‌های اروپایی در نشست شورای حکام هشدار داد.

پاندور وزیر خارجه آفریقای جنوبی نیز در این تماس ضمن استقبال از چشم‌انداز برگزاری کمیسیون مشترک با حضور وزرای خارجه دو کشور، ابراز امیدواری کرد که این کمیسیون اجرای توافقات صورت‌گرفته میان ایران و آفریقای جنوبی را تسهیل کند.

وی همچنین ضمن اعلام حمایت از مذاکرات دیپلماتیک در موضوع هسته‌ای، گفت، آفریقای جنوبی امیدوار است که همه طرف‌ها به مسیر دیپلماتیک متعهد مانده و این گفتگو‌ها به موفقیت و رفع تحریم‌ها منجر شود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر