کد خبر: ۱۳۲۴
۱۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰
از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۷۰ در شرایط قابل قبول و سالم است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شریف منطقه ۲ با شاخص ۱۰۷، پاسداران منطقه۳ با شاخص ۸۹، تربیت مدرس منطقه۶ با شاخص ۸۴ بیشترین آلایندگی را طی ۲۴ ساعت گذشته در سطح مناطق شهر تهران داشتند.

کیفیت هوای پایتخت امروز -جمعه، ۱۵مرداد- از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۷۰ در شرایط قابل قبول و سالم است.

به گزارش ایرنا از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۱۱۵ در شرایط نا سالم قرار داشت.

هوای تهراندر همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۱، ازن با شاخص ۱۱۵، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۵ و منواکسید کربن با شاخص ۲۴ ثبت شده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شریف منطقه ۲ با شاخص ۱۰۷، پاسداران منطقه۳ با شاخص ۸۹، تربیت مدرس منطقه۶ با شاخص ۸۴ بیشترین آلایندگی را طی ۲۴ ساعت گذشته در سطح مناطق شهر تهران داشتند.

همچنین ایستگاه‌های اقدسیه منطقه یک و پونک هردو با شاخص ۵۳، شهر ری منطقه۲۰ با شاخص ۵۹ و ژئوفیزیک منطقه۶، مسعودیه منطقه۱۵ و شهرداری منطقه ۴ هر سه با شاخص ۶۰ در این مدت کمترین آلایندگی را داشتند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۱۱۰ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۲۵ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز هوای ناسالم در تهران به ثبت رسیده است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر