کد خبر: ۱۴۵۵
۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۰
رییس مجلس:
هیئت ها در ماه محرم بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا و توصیه‌های سازمان تبلیغات اسلامی عمل کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی از هیات‌ها و دسته‌های عزاداری خواست درماه محرم با رعایت کامل پروتکل بهداشتی بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا و توصیه‌های سازمان تبلیغات اسلامی عمل کنند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، «محمدباقر قالیباف» در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی و در نطق پیش از دستور خود با تسلیت ایام مصیبت اهل بیت (س) گفت: امسال همچون سال‌های گذشته، ملت مومن ما در کنار همه شیعیان جهان با برپایی مراسم عزاداری و ذکر مصیبت امام حسین (ع) ارادت و محبت خود را به خاندان عصمت و طهارت نشان خواهند داد. این عزاداری‌ها که به تعبیر امام خمینی (ره) اسلام را زنده نگه داشته جریانی از آرمان‌گرایی را در جامعه به پا می‌کند. یادآوری هر ساله آرمان‌های جامعه اسلامی پدیده‌ای مبارک است.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: این مراسم پیام بیداری امام حسین (ع) در زمینه شناخت مسائل زمانه خودمان را به ما گوشزد می‌کند و به مسوولیت ما برای حل این مسائل تأکید می‌کند.

هیئت‌ها به دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا و توصیه‌های سازمان تبلیغات عمل کنند

این توجه همزمان به آرمان، واقعیات، پذیرش مسوولیت برای نزدیک کردن واقعیت‌های موجود به آرمان‌هایی است که باورشان داریم. این شرایط از ما «ملت امام حسین» می‌سازد.

وی ادامه داد: این همان تعبیر زیبایی بود که حاج قاسم سلیمانی در مورد ملت ما به کار بردند و ما را با آن معرفی کردند. مبنا و روحیه ما همانی است که از سید الشهدا آموخته‌ایم. این مبنا و روحیه در این روز و شب‌ها نکاتی را به عقل و روح ما یادآوری می‌کند.

قالیباف با بیان اینکه مسئله‌ها در گذر زمان تغییر می‌کند و روش‌ها نو می‌شود، گفت: امسال به علت قرار گرفتن در یکی از موج‌های جدی ویروس کرونا که متأسفانه هر روز جان تعداد قابل توجهی را می‌گیرد، لازم است مؤمنان و ارادتمندان اهل بیت همانگونه که تاکنون پیشتاز رعایت همه دستورالعمل‌های بهداشتی بودند، در این دوره عزاداری سید الشهدا نیز همه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و طبق دستور العمل‌های ستاد کرونا را کمک کند.

وی افزود: عقل و شرع ما را به رعایت حداکثری جنبه احتیاط دعوت می‌کند. مسوولیت پذیری نسبت به دیگران و مسائل کلان جامعه درسی از عاشورا برای مسئله امروز ماست.

قالیباف با بیان این که هیات‌ها و دسته‌های عزاداری با بهره‌گیری از تجربه سال گذشته و با آمادگی بیشتر خود را برای برگزاری مجالس آماده می‌کنند، گفت: این مراسم‌ها لازم است همه با رعایت کامل پروتکل بهداشتی بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا و توصیه‌های سازمان تبلیغات اسلامی مثل برگزاری تمام مراسم‌ها در فضای باز، رعایت فاصله‌های لازم، توزیع اقلام بهداشتی و رعایت زمان کوتاه برگزار شود.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در موج جدید کرونا کمیسیون بهداشت و درمان مجلس موظف است راهکار‌های کارشناسی مهار وضعیت را اعلام کند. همچنین امیدواریم در تعامل با دولت و ستاد ملی کرونا به تسریع در اخذ تصمیمات ضروری و سریع کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: مجلس تمام ظرفیت‌های خود را برای کمک به دولت محترم، برای مدیریت این موج جدید و کاهش بار مشکلات و دغدغه‌های مردم به کار خواهد گرفت.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر