کد خبر: ۱۵۲۱
۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۳
وزیر کشور گفت: برگزاری مراسم عزاداری در اماکن سربسته و دسته‌روی در خیابان‌ها ممنوع است.

وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا گفت: برگزاری مراسم عزاداری در اماکن سربسته و دسته‌روی در خیابان‌ها ممنوع است.

به گزارش اکوپل نیوز، عبدالرضا رحمانی فضلی در نوزدهمین نشست این قرارگاه که امروز با حضور نمایندگان دستگاه‌ها در محل وزارت کشور برگزار شد؛ گفت: در جلسه امروز قرارگاه، در اجرای دستور رئیس جمهوری محترم، جمع بندی که در سطح استان‌ها از سوی استانداران و رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و همچنین دستگاه‌های مختلف از عملکردشان ظرف یک و نیم سال اخیر، ارائه شده است مطرح و تبادل نظر شد. همه این موارد در جلسه شنبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا طرح و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین مساله در مهار بیماری کرونا، رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی است، گفت: در جلسه امروز تاکید همه مسئولین و نمایندگان دستگاه‌ها بر این بود که با جدیت بیشتری مساله رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد توجه قرار گیرد.

وزیر کشور: دسته‌روی هیئات در خیابان ممنوع است

وی ادامه داد: پیشنهاد افزایش جرایم به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا داده می‌شود و همچنین تسریع در فرآیند اعمال جرایم به نیروی انتظامی و دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شد.

وزیر کشور در ادامه صحبت‌هایش به مساله پیشنهاد تعطیلی اشاره کرد و گفت: با توجه به طرح مجدد موضوع در در جلسه دیروز در محضر رئیس جمهوری محترم کشور، مقدمات، تهمیدات و شرایط مرتبط برای مؤثر شدن امر تعطیلات، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت تا پس از ارائه به ایشان، در جلسه ستاد تصمیم گیری شود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا به موضوع مهم دیگر یعنی کمبود‌ها و مشکلاتی که در حوزه برخی اقلام دارویی در کشور مطرح است اشاره کرد و گفت: نمایندگان وزارت بهداشت اطمینان دادند که موضوع سرم و مساله کمبود برخی دیگر از دارو‌ها حل شده است.

وی در ادامه گفت: در برخی جا‌ها که مساله کمبود تجهیزات تخت در بیمارستان داشتیم که البته خیلی زیاد نبوده، تصریح شد که هر چه سریع‌تر حل شود.

تشکیل گروهی متشکل از نمایندگان وزارت کشور، وزارت بهداشت، نیرو‌های مسلح و سازمان برنامه بودجه از سوی قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با هدف کمک و تقویت نیرو‌های فعال در امر مقابله در استان‌ها و شهرستان‌ها از دیگر محور‌های مورد اشاره دکتر رحمانی فضلی در نشست امروز بود و در این خصوص گفت: این گروه قرار است به چند تا استان سرکشی و با بازدید میدانی، مشکلات و مسائل موجود را احصا نموده و در مرحله بعد، تصمیمات لازم برای حل آن‌ها اتخاذ می‌شود.

وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت‌هایش به ایام عزاداری دهه اول محرم اشاره کرد و گفت: متأسفانه گزارش‌هایی نامناسب از عدم رعایت پروتکل‌ها در برخی از مراسم‌های هیأت‌ها واصل شده است.

وی افزود: ضمن تشکر از همه کسانی که در این مناسبت و مناسک مذهبی رعایت کامل پروتکل‌ها را انجام می‌دهند، اما باید توجه داشت عدم انجام رعایت پروتکل‌های بهداشتی بویژه در اماکن سرپوشیده، مساله کنترل بیماری را در کشور دچار اشکال می‌کند.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایط جدید، طبق پیشنهاد جدیدی که وزارت بهداشت در جلسه امروز ارائه دادند، مصوب شد که در اماکن سربسته مراسم از امشب برگزار نشود و همچنین "دسته روی" در خیابان‌ها قطعاً ممنوع است و این موضوع به نماینده سازمان تبلیغات اسلامی جهت اجرای دقیق ابلاغ شد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه از همه هیأت‌ها، مساجد و برگزار کنندگان مراسم‌ها واقعاً عاجزانه تقاضا می‌کنیم که مسائل مربوط به پروتکل‌های بهداشتی و ابلاغیه‌های مصوب قرارگاه و ستاد ملی را حتماً مراعات کنند.

وی در این خصوص گفت: مسئول نظارت و اجرای این تصمیم، سازمان تبلیغات و وزارت بهداشت است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با درخواست از مردم عزیز کشورمان برای رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی، خاطرنشان کرد: برخی از مجالس در داخل خانه‌ها برگزار می‌شود. خواهش ما این است که مراعات این موضوعات انجام شود.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه شرایط کنونی کشور به لحاظ روند شیوع بیماری خطیر و حساس است، گفت: هر کاری را که انجام دهیم اگر هماهنگی و همدلی مردم مثل موج‌های قبلی نباشد؛ امکان موفقیت نیست.

رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: مسائل و طرح‌هایی که امروز در جلسه مطرح شد آن‌هایی را که لازم است در ستاد دوباره مطرح شود به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ارسال می‌شود و مصوباتی که از اختیارات قرارگاه است از امروز اجرایی می‌شود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر