کد خبر: ۱۵۸۹
۲۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۵
در مواردی اهتمام کافی از سوی دستگاه‌های ذیربط جهت ترخیص و ورود دارو و مواد اولیه به کشور وجود ندارد.

معاون فنی گمرک از ورود ۴۵ کامیون سرم طی روز‌های گذشته تاکنون خبر داد و از عدم توجه برخی دستگاه‌ها جهت ترخیص مواد دارویی از گمرک انتقاد کرد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایسنا، به دنبال اعلام کمبود سرم در کشور و اقدام برای واردات، از روز سه شنبه واردات آن آغاز و گمرک از ورود اولین محموله‌ها خبر داد.

این در حالی است که براساس تازه‌ترین اعلام مهرداد جمال ارونقی - معاون فنی گمرک ایران از این حکایت دارد که از ۱۹ مرداد تا امروز (۲۲ مرداد ماه)، ۴۵دستگاه کامیون حامل سرم از طریق گمرک بازرگان به مقصد گمرکات تهران و حضرت امام (ره) راه اندازی شده است.

گمرک ایران: دارو در گمرک وجود دارد مسئولان توجه نمی‌کنند

وی در ادامه با اشاره به بخشنامه اخیر گمرک ایران به گمرکات اجرایی یادآور شد که طی این ابلاغیه، تمامی مواد اولیه واکسن، دارو و تجهیزات مرتبط با دارو که با دارو ارتباط دارند باید بلافاصله در حداقل زمان ممکن ترخیص شود و هیچ گونه ایستائی و تعلل در این رابطه قابل پذیرش نیست.

مسئولان بیایند و بازدید کنند

این مقام مسئول در گمرک ایران این را هم گفت که مواد اولیه دارویی در کشورمان به حد کافی وجود دارد، ولی در مواردی اهتمام کافی از سوی دستگاه‌های ذیربط جهت ترخیص و ورود به کشور نیست.

ارونقی با بیان اینکه درحالی که در بدترین و بحرانی‌ترین شرایط پاندمی کرونا قرار داریم متاسفانه برای برخی‌ها این شرایط بحرانی با شرایط عادی تفاوتی ندارد و تا موضوعی رسانه‌ای نمی‌شود، مورد توجه قرار نمی‌گیرد، گفت: مسئولین مربوطه از سردخانه‌های نگهداری دارو و مواد اولیه بازدید کنند و ببینند با وجود صف‌های عریض و طویل مردم مستأصل در مقابل داروخانه ها، چه حجم دارو و مواد اولیه در این سردخانه‌ها و انبار‌ها دپو شده است.

دستگاه قضا ورود کرد

به گفته وی، اخیرا دستگاه قضایی به درخواست گمرک برای ترخیص مواد اولیه و دارو‌های مورد نیاز مردم ورود کرده است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر