کد خبر: ۱۶۹۳
۲۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۶
سخنگوی وزارت امور خارجه: دیپلمات‌های ما در سلامت بوده و مشکلی برای رفت و آمد به ایران ندارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد وضعیت سفارت ایران در کابل گفت: در مورد سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل تقلیل نیرو‌ها صورت گرفته و تا جائی که فعالیت‌های ضروری سفارت مختل نشود، همکاران برگشته اند.

به گزارش اکوپل نیوز، سعید خطیب زاده در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص وضعیت نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در افغانستان اظهار کرد: در مورد وضعیت نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در افغانستان شرایط اینگونه است که از پنج نمایندگی کشورمان در افغانستان شامل کابل، مزار شریف، جلال آباد، هرات و قندهار، همکاران ما از مدتی قبل از سه نمایندگی شامل مزار شریف، جلال آباد و قندهار خارج شده بودند و فعالیت‌های خود را از کابل پیگیری می‌کردند.

البته به دلایلی جمع بندی این بود که تعطیلی این نمایندگی‌ها اعلام نشود و در حال حاضر در این سه نمایندگی تنها نگهبان و چند نفر از کارکنان محلی حضور دارند.

دیپلمات‌های ایرانی در افغانستان در سلامت هستند

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه افزود: در مورد سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل تقلیل نیرو‌ها صورت گرفته و تا جائی که فعالیت‌های ضروری سفارت مختل نشود همکاران برگشته اند.

خطیب زاده در مورد سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات نیز اظهار داشت: دیپلمات‌های ما در سلامت بوده و مشکلی برای رفت و آمد به ایران ندارند، اما به جهت اطمینان ترجیح داده شده که فعلا در محل نمایندگی باقی بمانند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر