کد خبر: ۱۷۰۹
۲۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۲
در صفحه مقابل جو بایدن در این عکس، هشت تصویر از مسئولان نهاد‌های مختلفی که در این جلسه حضور داشتند دیده می‌شود و در کنار تصاویر ساعت ۶ شهر دنیا از جمله تهران نیز دیده می‌شود.

انتشار عکسی که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا را در جلسه‌ای مجازی با مقامات امنیتی و اطلاعاتی این کشور برای بررسی بحران افغانستان نشان می‌دهد انتقاد‌هایی را از کاخ سفید برانگیخت.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از یورونیوز، حساب رسمی کاخ سفید در توئیتر روز یکشنبه همزمان با سقوط کابل، پایتخت افغانستان به دست گروه طالبان این عکس را منتشر کرد.

در صفحه مقابل جو بایدن در این عکس هشت تصویر از مسئولان نهاد‌های مختلفی که در این جلسه حضور داشتند دیده می‌شود. کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری در مرکز این صفحه دیده می‌شود.

جنجال عکس جو بایدن و نمایش چهره ماموران امنیتی آمریکا

این در حالی است که در قسمت پائین این صفحه دو مسئول اداره اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) از طریق تماس مجازی در جلسه شرکت کرده اند.

کنار آن‌ها نیز تصویر فردی که زلمی خلیل زاد، نماینده آمریکا در امور افغانستان به نظر می‌رسد از «دفتر دوحه» دیده می‌شود.

شماری از جمهوریخواهان و کارشناسان امنیتی ضمن انتقاد از انتشار این عکس، نمایش چهره مسئولان سیا و افشای وجود «دفتر دوحه» را اشتباه دانسته اند.

ریچارد گرینل، سفیر آمریکا در آلمان در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ در صفحه توئیتر خود از انتشار این عکس ابراز حیرت کرد.

کایل اورتون از کارشناسان امنیتی نیز از افشای هویت ماموران سیا در عکس منتشر شده از سوی کاخ سفید انتقاد کرد.

یکی از نکات سوال برانگیز در این عکس نمایش ساعت به وقت تهران روبروی رئیس جمهوری ایالات متحده است.

ساعت شش شهر دنیا از جمله مسکو، پکن، لندن و تهران در دیوار روبروی جو بایدن دیده می‌شود. ساعت تهران هنگام ثبت این عکس ۱۹:۵۹ را نمایش می‌داد.

رئیس جمهوری آمریکا قرار است طی روز‌های آینده درباره تحولات افغانستان سخنرانی کند. جو بایدن روز‌های اخیر را که با سقوط کابل به دست گروه طالبان همزمان بود در استراحتگاه «کمپ دیوید» سپری کرد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر