کد خبر: ۱۷۳۰
۲۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۵
ریکاوری اقتصادی هند از موج دوم سریع‌تر بوده است. ۱۰ ماه طول کشید که بعد از موج اول کرونا شاخص نومورا به ۱۰۰ واحد بازگردد.

اقتصاد هند با آغاز تسهیل محدودیت‌های کرونایی در بسیاری از ایالت‌های این کشور در پی فروکش کردن موج دوم کرونا، نشانه‌های قدرتمندی از ریکاوری از خود نشان داد.

به گزارش اکوپل نیوز، اقتصاد هند با آغاز تسهیل محدودیت‌های کرونایی در بسیاری از ایالت‌های این کشور در پی فروکش کردن موج دوم کرونا، نشانه‌های قدرتمندی از ریکاوری از خود نشان می‌دهد.

رشد اقتصاد هندنومورا، شاخص بازگشت به کار شرکت‌های هندی، برای اولین بار از مارس ۲۰۲۰ که پاندمی کرونا در این کشور آغاز شد، به بالای ۱۰۰ واحد رسیده است.

این شاخص که داده‌های حمل‌ونقل گوگل و اپل، نرخ مشارکت نیروی کار و تقاضای برق را ردیابی می‌کند در هفته منتهی به ۱۵ آگوست به رکورد ۱۰۱.۲ واحد رسید.

این در حالی است که در اواخر می که تعداد مرگ‌ومیر ناشی از کرونای دلتا رکورد زده بود، این شاخص تا ۶۰.۴ واحد سقوط کرده بود.

تا ۱۴ آگوست میانگین ۷ روزه تعداد مبتلایان جدید روزانه هند از ۳۹۱ هزار نفر در اواخر می به ۳۶٫۸۷۴ نفر کاهش یافته است.

نومورا ایندیا اعلام کرد ریکاوری اقتصادی هند از موج دوم سریع‌تر بوده است. ۱۰ ماه طول کشید که بعد از موج اول کرونا شاخص نومورا به ۱۰۰ واحد بازگردد اما در مورد موج دوم تنها ۳ ماه کافی بود تا دوباره این شاخص از ۱۰۰ واحد فراتر برود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر