کد خبر: ۱۸۰۳
۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۳
واردات واکسن نباید با تاخیر مواجه شود و باید از هر امکانی برای واردات واکسن استفاده کرد.

رئیس جمهوری دستور داد که واردات واکسن توسط بخش خصوصی با رعایت استاندارد‌های وزارت بهداشت تسهیل شود.

به گزارش اکوپل نیوز، سیدابراهیم رئیسی عصر شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برای بازگشایی مدارس ضروری است ضمن برنامه‌ریزی برای تداوم آموزش‌های مجازی، وزارت آموزش و پرورش با همکاری وزارت بهداشت و درمان پروتکل‌های بهداشتی لازم برای آموزش‌های حضوری را نیز تدوین کنند تا در صورت تمهید مقدمات لازم، بصورت تدریجی امکان آموزش‌های حضوری نیز فراهم شود.

وی افزود: برای آغاز آموزش حضوری دانش‌آموزان لازم است واکسیناسیون کلیه مرتبطان نظام آموزشی در مدارس اعم از معلمان، مدیران، رانندگان سرویس‌های مدارس و والدین دانش‌آموزان نیز بسرعت واکسینه شوند و امکان واکسیناسیون دانش‌آموزان نیز توسط وزارت بهداشت مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس جمهوری درباره بازگشایی مدارس تصریح کرد: باید با زدن واکسن به معلمان، دانش‌آموزان و حتی والدین آنان، زمینه را برای بازگشایی مدارس آماده کرد و در این راستا باید آموزش و پرورش زیرساخت‌های لازم را فراهم سازد و با همکاری وزارت بهداشت و درمان، اصول بهداشتی مربوط به بازگشایی مدارس را تدوین کند.

واردات واکسن توسط بخش خصوصی آسان می‌شود

وی تصریح کرد: سامانه شاد، امکان بسیار خوبی است که باید همچنان در کنار آموزش حضوری دانش‌آموزان وجود داشته باشد و آموزش حضوری در کنار آموزش مجازی مکمل یکدیگرند.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از عموم مردم، اصناف، هیأت‌های عزاداری و نیروی انتظامی در اجرای تصمیم اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار کرد: موفقیت تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا از دفعات قبل بیشتر بوده است و موفقیت ۷۰ تا ۸۰ درصدی این طرح براساس گزارش ناجا و وزارت راه و شهرسازی در جلوگیری و ممنوعیت از تردد‌ها قابل توجه است و نشان می‌دهد که بنای مردم بر همکاری جدی در رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی است و این محدودیت‌ها در حوزه تردد و برخی از مشاغل تا ۵ شهریور ادامه خواهد داشت.

رئیس جمهوری با اشاره به طرح وزارت بهداشت و درمان نسبت به اعمال محدودیت تجمع در برخی از مراکز غیر از بازار و پاساژها، گفت: در اعمال این محدودیت‌ها باید مراقبت کرد که کسب و کار مردم دچار مشکل نشود.

وی همچنین با اشاره به گزارش استاندار فارس درباره موانع موجود در واردات واکسن، تاکید کرد: واردات واکسن نباید با تاخیر مواجه شود و باید از هر امکانی برای واردات واکسن استفاده کرد و امکان واردات واکسن توسط بخش خصوصی در چارچوب استاندارد‌های وزارت بهداشت از این جمله است که باید تسهیل شود.

رئیسی با تاکید بر اینکه هیچگونه تاخیری در مسیر واردات واکسن معتبر مورد قبول نیست، افزود: مشکلات احتمالی که منجر به کندشدن واردات واکسن شده باید بررسی و در صورت وجود مشکل به سرعت برطرف شود.

رئیس جمهوری با اشاره به اعلام آمادگی وزارت راه اظهار کرد: واردات واکسن باید بدون محدودیت ترابری بصورت مستمر صورت گیرد.

رئیسی ضرورت واکسیناسیون زندانیان را نیز مورد تأکید قرار داد و گفت: برای بخشی از زندانیانی که واکسن نزدند باید زودتر اقدام شود تا روند واکسیناسیون شتاب بگیرد. ضمن اینکه دادستان کل کشور نیز پیگیری کنند تا زندانی‌ها هر میزان که امکان دارد، بتوانند از مرخصی استفاده کنند.

وی با تاکید بر اهمیت قرنطینه در مرز‌ها بخصوص مرز‌های شرقی کشور اظهار کرد: استانداران مرزی، اقدامات لازم در این زمینه را با فوریت انجام دهند تا مدیریت بهتر و برتری در کنترل مرز‌ها ایجاد شود.

رئیس جمهوری با قدردانی از تلاش همه استان‌ها، بویژه دانشگاه‌های علوم پزشکی و بخش کادر درمان نیز گفت: امیدوارم اقدامات متفاوتی در تولید و واردات واکسن و همچنین تسریع در واکسینه‌کردن انجام بگیرد تا زندگی مردم به روال عادی بازگردد.

در این جلسه با موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا بدلیل تعطیلات اخیر، مهلت تسلیم اظهار نامه مالیاتی یک هفته تمدید شد. پیش از این روز یکشنبه ۳۱ مردادماه، آخرین مهلت برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی تعیین شده بود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر