کد خبر: ۲۵۶۴
۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۸
در سال ۹۹ سهم هر ایرانی برای مصرف گوشت ماهی ۱۳ کیلوگرم بوده است.

رییس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور پروتئین ماهی را یکی از با ارزش‌ترین مواد غذایی دانست و گفت: سال ۹۹ سهم هر ایرانی برای مصرف گوشت ماهی ۱۳ کیلوگرم بوده است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، محمود بهمنی روز شنبه در جریان افتتاح پروژه شیلاتی در بندر انزلی اظهار داشت: بر اساس هدف گزاری در سال جاری میزان مصرف پروتئین ماهی در سبد هر ایرانی باید به ۱۴ کیلوگرم افزایش یابد.

وی گفت: کمیسیون کشاورزی مجلس می‌بایست به موضوعات مرتبط با شیلات و آبریان توجه ویژه‌ای داشته باشد، زیرا در صورت تحقق تولید یکی و نیم میلیون تنی در سال ۱۴۰۰ می‌توانیم علاوه بر امنیت غذایی، سهم بسزایی در اشتغال و رونق اقتصاد شیلاتی کشور ایفاء کنیم.

هر فرد ایرانی سالی چند کیلو ماهی مصرف می‌کند؟

رییس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور با بیان اینکه مرکز ملی فرآوری آبزیان را به علت پژوهشکده‌هایی که در جنوب و سایر مناطق دریای خزر دارد می‌تواند به عنوان قطب مطالعات فرآوری آبزیان کشور تلقی شود، افزود: بتوان از فرصت شکوفایی اقتصاد شیلاتی کشور به ویژه در سال‌هایی که با تحریم‌های ظالمانه روبرو هستیم بهره برد.

بهمنی در ادامه میزان تولید آبزیان شامل صید و آبزی پروری در سال ۹۸ را بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن دانست و افزود: از این مقدار ۷۰۰ هزار تن مربوط به صید و ۵۰۰ هزار تن مربوط به آبزی پروری است.

وی اضافه کرد: در سند امنیت غذایی که با دستور مجلس شورای اسلامی در حال نهایی شدن است، میزان تولید آبزیان در سال جاری یک و نیم میلیون تن در نظر گرفته شده که سهم صید و صیادی به خاطر شرایط خاص آن افزایش نیافته است، اما در بخش آبزی پروری بیش از ۲۰۰ هزار تن افزایش داشتیم.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر