کد خبر: ۲۶۹۰
۰۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۹
رحمت الله فیروزی پوربادی:
شرکت برق قبل از آنکه به فکر نفع مادی خود باشد و یا کسری منابع خود را جبران کند، باید به فکر مردم باشد.

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: قبوض صادر شده برای اقشار آسیب پذیر جامعه مبلغ بالایی بوده و قطعا اقشار آسیب پذیر از لوازم برقی لاکچری استفاده نکردند که در گروه مشترکان پرمصرف قرار بگیرند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایسنا، رحمت الله فیروزی پوربادی با اشاره به اظهارات سخنگوی صنعت برق مبنی بر مصرف بیش از ۸۵ درصد مشترکین ۲ برابر الگوی مصرف، بیان کرد: ما شاهد اعتراضات زیادی از سوی مردم به دنبال افزایش نرخ قبوض برق مصرفی بودیم.

شرکت برق قبل از آنکه به فکر نفع مادی خود باشد باید به فکر مردم باشد

دولت موظف است به اقشار آسیب پذیر جامعه توجه ویژه‌ای داشته باشد. قبوض صادر شده برای این قشر از جامعه مبلغ بالایی است و قطعا اقشار آسیب پذیر از لوازم برقی لاکچری استفاده نکردند که در گروه مشترکان پرمصرف قرار بگیرند.

وی در ادامه اظهار کرد: نمی‌توان با یک نگاه کلی قیمت را بالا برد و علت را نیز مشترکان پرمصرف مطرح کرد.

شرکت برق قبل از آنکه به فکر نفع مادی خود باشد و یا کسری منابع خود را جبران کند، باید به فکر مردم باشد. قطعی‌های مکرر برق در فصل تابستان خسارت به زندگی مردم وارد کرده است. اکنون نباید با افزایش قیمت مردم را در فشار زیاد تری قرار داد.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت و وزیر نیرو باید ورود جدی به این موضوع داشته باشند. در قیمت گذاری‌ها شرایط زندگی مردم باید مورد توجه قرار گیرد.

از سوی دیگر مسئولان نظام مهندسی و حوزه شهرسازی باید به این موضوع توجه داشته باشند که در ساخت ساختمان باید شرایطی فراهم شود که مصرف انرژی به حداقل برسد.

وی در ادامه تاکید کرد: چه در بحث سرمایش و چه در بحث گرمایش ساختمان‌ها باید از سیستم‌هایی استفاده شود که در راستای بهینه سازی مصرف باشد. لازم است کار کارشناسی در این حوزه دنبال شود و مصرف انرژی را در ساختمان‌ها کاهش داد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر