کد خبر: ۲۷۶۹
۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۹
با نزدیک شدن به پایان بحران کرونا باید اعلام کنیم ایران تحمل زیاده خواهی‌های جدید را نخواهد داشت و همه کشور‌های منطقه این باور مشترک را داریم که مشکلات منطقه بدون مداخلات خارجی و توسط کشور‌های منطقه حل خواهد شد.

وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه ایران تحمل زیاده خواهی‌های جدید را نخواهد داشت، گفت: برای احیای محور ترانزیتی و رفت وآمد کامیون‌ها میان ایران و ارمنستان پروژه‌هایی تعریف کردیم که به سرعت عملیاتی خواهد شد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، حسین امیرعبداللهیان در نشست خبری مشترک با همتای ارمنستانی خود گفت: گفتگو‌های مفید و سازنده‌ای با همکار خوبم جناب آرارات میرزویان وزیر امور خارجه ارمنستان داشتیم.

وی روابط دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان را روابطی متین، سازنده و رو به رشد توصیف کرد و گفت: مایلم با کمال خرسندی اعلام کنم در ۲۰ روز گذشته سه دیدار بین من و آقای وزیر در شهر‌های دوشنبه، نیویورک و تهران انجام شد. در همین بازه زمانی دیداری بین آقای رئیسی و پاشینیان در نشست سران شانگ‌های انجام شد.

امیرعبداللهیان: ایران تحمل زیاده خواهی‌های جدید را نخواهد داشت

وزیر امور خارجه اضافه کرد: مقامات دو کشور در موضوعات مختلف در سطح راهبردی تفاهمات خوبی حاصل کردند و امروز در تهران نقشه راه جدید روابط دو کشور را ترسیم می‌کنیم. امروز توافق کردیم در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و گردشگری همکاری‌های خوبی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بهره‌برداری از مسیر ترانزیتی ارمنستان از موضوعات مورد توجه دو کشور است، یادآور شد: برای احیای جاده ترانزیتی در مسیر‌های رفت و آمد تریلر‌ها و کامیون‌ها این دو کشور پروژه‌هایی تعریف کردیم که به سرعت عملیاتی خواهد شد.

رییس دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: در هفته‌های آینده شاهد نشاط بیشتر در همه زمینه‌های روابط دو کشور خواهیم بود.

امیرعبداللهیان با اشاره به بحران در قفقاز جنوبی و همسایگان شمالی، اظهار کرد: همسایگان ما از شرایط بحرانی رنج می‌برند و به ویژه حضور صهیونیست‌ها و تروریست‌ها در بخش‌هایی از منطقه موجبات نگرانی جدی ما است.

وی تاکید کرد: در این کنفرانس مطبوعاتی مشترک با صدای بلند اعلام می‌کنیم که اجازه نخواهیم داد برخی مداخله گران خارجی، باعث شوند مناسبات جمهوری اسلامی ایران را با همسایگانش از جمله همسایه خوب جمهوری ارمنستان از دست بدهند.

وزیر امور خارجه گفت: با درنظر گرفتن بحران‌های فشرده در این حوزه و با نزدیک شدن به پایان بحران کرونا باید اعلام کنیم ایران تحمل زیاده خواهی‌های جدید را نخواهد داشت و همه کشور‌های منطقه این باور مشترک را داریم که مشکلات منطقه بدون مداخلات خارجی و توسط کشور‌های منطقه حل خواهد شد.

امیرعبداللهیان: ایران تحمل زیاده خواهی‌های جدید را نخواهد داشت

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر