کد خبر: ۲۸۱۱
۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۹
تخت روانچی:
تحریم‌ها مردم عادی را مورد هدف قرار داده و به مثابه عمل تروریستی محسوب می‌شود.

مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد با محکومیت همه اشکال تروریسم از جمله تروریسم اقتصادی و دارویی تحریم‌های یکجانبه گفت: تحریم‌ها مردم عادی را مورد هدف قرار داده و به مثابه عمل تروریستی محسوب می‌شود.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد روز سه شنبه به وقت محلی در کمیته ششم مجمع عمومی سازمان ملل متحد به تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص مبارزه با تروریسم پرداخت.

تخت روانچی: تحریم‌ها به مثابه عمل تروریستی است

ارشدترین دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با محکومیت همه اشکال تروریسم از جمله تروریسم اقتصادی و دارویی تحریم‌های یکجانبه و اعلام تعهد خدشه ناپذیر جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با این پدیده شوم، یاد و خاطره قربانیان تروریسم از جمله شهید سپهبد قاسم سلیمانی که توسط اقدام تروریستی آمریکا به شهادت رسید و شهدای دانشمند هسته‌ای کشورمان را گرامی داشت.

تخت روانچی تنها راه مبارزه با تروریسم مبارزه با ریشه‌های آن از جمله اشغال و مداخله نظامی در سایر کشور‌ها دانست و در عین حال بر حق مسلم مردم فلسطین در اعمال حق تعیین سرنوشت خود و دفاع مشروع در برابر رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

سفیر ایران در سازمان ملل با بیان این مطلب که صرف نظر از اینکه تحریم‌های یکجانبه توان کشور‌ها در مبارزه با تروریسم را تحت تاثیر قرار می‌دهد، تصریح کرد: نظر به اینکه این تحریم‌ها مردم عادی را مورد هدف قرار داده و با هدف ایجاد آشوب و بی نظمی در کشور‌ها و تقابل مردم و حاکمیت‌ها صورت می‌پذیرد، خود به مثابه عمل تروریستی محسوب می‌شود.

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، فقدان کنوانسیون جهانی جامع مبارزه با تروریسم و عدم اجماع جهانی در ارائه تعریف واحد از عمل تروریستی را محملی برای سوء استفاده برخی از کشور‌ها در اعمال استاندارد‌های دوگانه در مبارزه با تروریسم، تفسیر‌های خودرای از آن و تعیین فهرست‌های یکجانبه با اتهام زنی به سایر کشور‌ها و نهاد‌های قانون اساسی آن‌ها به عنوان حامی تروریسم دانستند و حمایت ایران را به منظور تدوین کنوانسیونی جهانی و جامع در مبارزه با تروریسم اعلام کرد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر