کد خبر: ۲۸۸۶
۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۳
تا پایان ماه سپتامبر نرخ بیکاری در سوئیس به ۲.۶ درصد کاهش پیدا کرده که نسبت به ماه قبل آن ۰.۱ درصد کمتر شده است و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور طی ۲۱ ماه اخیر محسوب می‌شود.

نرخ بیکاری سوئیس در ادامه روند نزولی خود به ۲.۶ درصد رسید.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایسنا، تا پایان ماه سپتامبر نرخ بیکاری در سوئیس به ۲.۶ درصد کاهش پیدا کرده که نسبت به ماه قبل آن ۰.۱ درصد کمتر شده است و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور طی ۲۱ ماه اخیر محسوب می‌شود.

در این مدت، شمار افراد فاقد شغل در مقایسه با ماه قبل ۶۰۶۱ نفر کمتر شده و به ۱۲۰ هزار و ۲۹۴ نفر رسیده است.

نرخ بیکاری در سوئیس به ۲.۶ درصد رسید

در بین جوانان، نرخ بیکاری افراد ۱۵ تا ۲۴ سال سوئیسی با ۰.۴ درصد کاهش نسبت به رقم ثبت شده در ماه قبل به ۲.۲ درصد تا پایان این ماه رسیده است که کمترین سطح ثبت شده ۱۰ ماه اخیر محسوب می‌شود. طی این مدت شمار بیکاران جوان سوئیسی ۱۲۴۸ نفر کمتر شده و به ۱۲ هزار و ۵۵۳ نفر رسیده است.

متوسط نرخ بیکاری سوئیس از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۲۱ برابر با ۳.۱۸ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به ۵.۷ درصد ژانویه ۱۹۹۷ و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده نیز ۱.۵ درصد می ۲۰۰۱ بوده است.

همچنین نرخ بیکاری کره جنوبی تا پایان ماه آگوست با ۰.۵ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۲.۸ درصد رسید که این نرخ کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور طی ۲۲ سال اخیر محسوب می‌شود. طی این مدت شمار بیکاران کره جنوبی با ۱۳۶ هزار نفر کاهش به ۷۹۴ هزار نفر رسیده است.

از سوی دیگر، اما شمار شاغلین نیز ۱۲۲ هزار نفر نسبت به ماه قبل بیشتر شده و به ۲۷ میلیون و ۳۵۲ هزار نفر رسیده است. نرخ مشارکت در بازار کار که بیانگر جمعیت فعال ۱۸ تا ۶۴ سال است به ۶۳.۷ درصد رسیده که ۰.۱ درصد بیشتر از رقم ثبت شده برای ماه قبل است. نرخ اشتغال نیز با ۰.۲ درصد افزایش به ۵۹.۴ درصد رسید.

متوسط نرخ بیکاری در کره جنوبی در بازه زمانی ۱۹۹۹ تا ۲۰۲۱ معادل ۳.۶۳ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ۷.۱ درصد در ژوئن ۱۹۹۹ و کمترین رقم نیز ۲.۸ درصد آگوست ۲۰۲۱ است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر