کد خبر: ۲۹۰۰
۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۶
گروه صنتی ماموت P.J.S، گروه صنعتی ماموت تهران، صنایع ماموت، گروه صنعتی ماموت، ماموت دیزل و شرکت ماموت دیزل شرکت‌هایی هستند که از فهرست SDN وزارت خزانه‌داری آمریکا خارج شده‌اند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز جمعه اعلام کرد نام «گروه صنعتی ماموت» و چند شرکت وابسته به آن را از فهرست تحریم‌های اقتصادی خارج کرده است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از فارس، وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای امروز جمعه (۱۰ اکتبر) اعلام کرد گروه صنعتی ماموت و چند شرکت وابسته به آن که پیشتر به دلیل ارتباط با ایران در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته بود از این فهرست خارج کرده است.

«گروه صنعتی ماموت» از تحریم‌های آمریکا خارج شد

گروه صنتی ماموت P.J.S، گروه صنعتی ماموت تهران، صنایع ماموت، گروه صنعتی ماموت، ماموت دیزل و شرکت ماموت دیزل شرکت‌هایی هستند که از فهرست SDN وزارت خزانه‌داری آمریکا خارج شده‌اند.

گروه صنعتی ماموت P.J.S در سپتامبر ۲۰۲۰ توسط دولت ترامپ به اتهام «تامین کالا برای برنامه موشکی ایران» در لیست تحریم‌ها قرار گرفته بودند.

وزارت خزانه داری آمریکا تیرماه سال جاری هم نام ۳ شخص را که به دلیل ارتباط با گروه ماموت در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته بودند از این فهرست خارج کرده بود. در اطلاعات درج‌شده روی وب‌سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا در آن زمان نام ۳ شخص آمده بود که نامشان قبلاً در فهرست تحریم‌ها قرار داشت، اما از آن فهرست کنار گذاشته شده بود.

«دانیل بهزاد فردوس»، «مهرزاد مانوئل فردوس» و «محمد رضا دزفولیان» اشخاصی هستند که روز ۱۱ تیرماه اعلام شد به بهانه ارتباط با «گروه صنعتی ماموت» و شرکت «ماموت دیزل» در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته بودند و در آن تاریخ از آن فهرست خارج شده‌اند.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک سخنگوی وزارت خزانه‌داری نوشته بود خروج اسامی این افراد از فهرست تحریم‌ها ارتباطی با سیاست‌های تحریمی ایالات متحده در قبال ایران ندارد.

این مقام آمریکایی علاوه بر این گفته بود اقدام آمریکا ارتباطی هم با مذاکرات وین برای احیای برجام ندارد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا پیشتر از آن هم در روز ۲۰ خردادماه همزمان با قرار دادن اسامی۷ شخص، ۴ شرکت و ۱ کشتی در فهرست تحریم‌ها به بهانه ارتباط با نیروی قدس سپاه و انصارالله یمن، اعلام کرده بود اسامی سه مقام سابق نفتی ایران و دو شرکت دیگر را از فهرست تحریم‌ها خارج کرده است.

مقام‌های دولت آمریکا در آن زمان هم اعلام کردند که خروج این اسامی از فهرست تحریم‌ها طبق روال‌های مرسوم در وزارت خزانه‌داری صورت گرفته و ارتباطی با مذاکرات جاری در وین در خصوص برجام ندارد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر